Міністерство економіки України

Україна вдячна Великій Британії за внесок в ініціативу Президента Володимира Зеленського «Grain from Ukraine», - Юлія Свириденко в Лондоні

Свириденко-Спенсер

Українські аграрії зацікавлені в подовженні безмитної торгівлі з Великою Британією. Це, а також питання розвитку агросектора України та аграрної реформи, обговорили під час зустрічі в Лондоні Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко та Державний міністр продовольства, сільського господарства та рибальства в Департаменті навколишнього середовища, продовольства та сільських справ Великої Британії Марк Спенсер.

«Ми вдячні за внесок Великої Британії, яка долучилась до ініціативи Президента України Володимира Зеленського «Grain from Ukraine», у розмірі 5 мільйонів фунтів для закупівлі українського зерна для країн, що опинилися на межі голоду. Це надзвичайно важлива гуманітарна місія, яка врятує багато життів», - зазначила Юлія Свириденко.

Як зазначила Юлія Свириденко, Україна зацікавлена в подовженні безмитної торгівлі з Великою Британією, запровадженою на рік Угодою №1 про внесення змін до Угоди про політичне співробітництво, вільну торгівлю і стратегічне партнерство між Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії та Україною. Рішення значною мірою стосувалося саме продукції аграрної сфери та надзвичайно підтримало  українських аграріїв у складні воєнні часи.

Окремо було обговорено питання торгівлі тваринною продукцією. А саме зонування щодо пташиного грипу.

Як було зазначено під час зустрічі, наразі аграрні реформи відбуваються в обох країнах. І Україна зацікавлена в обміні інформацією, досвідом та діалозі стосовно просування реформи з Великою Британією.

За підсумками зустрічі сторони домовились підтримувати контакти та активізувати роботу з обговорених та інших актуальних питань.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json