Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Степан Кубів: Угода про вільну торгівлю між Україною та Ізраїлем створить нові, вигідні можливості
07.10.2016 | 14:04 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

Володимир Гройсман, Прем’єр-Міністр України та Степан Кубів, Перший віце-прем’єр-міністр України - Міністр економічного розвитку і торгівлі України зустрілися із Зєевим Елькіним, головою Ізраїльської частини Спільної Українсько-Ізраїльської Комісії з питань торгівлі та економічного співробітництва, Міністром з питань охорони навколишнього середовища, Міністром у справах Єрусалима та спадщини Держави Ізраїль.

У ході зустрічі сторони обговорили спільні завдання та взаємовигідні ініціативи між Україною та Ізраїлем.

“Ізраїль - головний торговельний партнер України на Близькому Сході. Починаючи з 2012 року товарооборот між нашими країнами перевищує 1 млрд дол США щороку (за винятком 2015 року, коли спостерігалось певне скорочення взаємних обсягів торгівлі)”, - відзначив Володимир Гройсман.

Він також додав, що стратегічне значення взаємин між нашими країнами підтверджує і нещодавній візит Президента Ізраїлю Реувена Рівліна до України та його участь разом із Президентом України Петром Порошенком у заходах високого рівня, зокрема, з нагоди вшанування 75-х роковин трагедії в Бабиному Яру.

Сторони погодилися, що зважаючи на стратегічне значення торговельно-економічних відносин України та Ізраїлю слід і надалі поглиблювати співпрацю в усіх ключових сферах взаємної зацікавленості.

“Зараз у Києві працює спільна міжурядова комісія, яка у ці дні проводить у Києві своє 9 засідання”, - у свою чергу відзначив Степан Кубів.

Він окремо наголосив, що серед важливих взаємних інтересів України та Ізраїлю - продукція сільгоспвиробників, науково- технічне співробітництво, метрологія, стандартизація, транспорт, туризм, енергетика, фармацевтика, космічні дослідження, а також високотехнологічні розробки.

“До прикладу, досвід Ізраїлю у сфері hi-tech. Бо саме успіх Ізраїлю закладений в основу концепції Hi Tech Office, створеного в Україні.” - поінформував Степан Кубів.

Під час зустрічі сторони погодилися, що надважливою для обох країн є підготовка підписання угоди про вільну торгівлю між Україною та Ізраїлем.

“Угода створить нові, вигідні можливості для українських експортерів, відкриє важливий та цікавий ринок Ізраїлю”, - зауважив Степан Кубів.

Зєев Елькін у відповідь наголосив, що для ізраїльської сторони угода про вільну торгівлю з Україною має дуже важливе значення.

“Найближчим часом має пройти ще четвертий раунд переговорів щодо угоди і для Ізраїлю ця угода носить надзвичайно високий пріоритет”, - заявив Зєев Елькін.

Сторони домовилися прикласти максимальні зусилля з української та ізраїльської сторони аби підписання угоди про вільну торгівлю Україна-Ізраїль було можливим уже до кінця 2017 року.

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2