Міністерство економіки України

єРобота: На Львівщині розвивають деревообробку

єРобота: На Львівщині розвивають деревообробку

З липня 2022 року Уряд запровадив проект єРобота, за яким можна отримати від держави безповоротну грантову допомогу для започаткування чи розвитку бізнесу. Найзатребуванішою серед українців є програма мікрогрантів “Власна справа”, за якою можна отримати до 250 тис. грн. Продовжуємо знайомити вас з героями-переможцями цієї програми.

Вікторія Бобак - власниця деревообробного підприємства Вест Вуд з Жидачева. Більше 10 років тому вона прийшла працювати на деревообробне підприємство звичайним менеджером на зарплату 2 тис гривень, не знаючи як відрізнити бук від дуба. Сьогодні вона з чоловіком управляє виробництвом, яке на 99% працює на експорт, та з легкістю визначає походження деревини з одного погляду на табуретку.

Власний бізнес подружжя створило у 2018 році: вони придбали колишню колгоспну механізовану бригаду та модернізували виробництво. Ані війна, ані пандемія, ані пожежа, що минулого року знищила цілий цех, не зупиняють підприємців. Сьогодні їх клієнти — великі компанії-трейдери з Данії, Німеччини та інших країн Європи, які закуповують сировину більш як в 30 країнах світу, а ринок збуту охоплює понад 15 країн від Індонезії до Ізраїлю. За словами Вікторії, саме робота з європейськими партнерами навчила працювати за західним зразком. 

«Моя мета — це створити виробництво, на яке заходить ліс-кругляк, а в кінці виходить готове крісло», — ділиться Вікторія. Сьогодні Вест Вуд виробляє дошку та шпон, але поступово рухається в бік ускладнення, в тому числі завдяки програмі “Власна справа” — саме на кошти, отримані від держави, вдалося придбати багатофункціональний верстат для виготовлення дрібніших дерев’яних виробів.

Вест Вуд принципово не користується кредитними коштами, надаючи перевагу поступовому, проте сталому розвитку. Тому і до державної програми підприємці поставились скептично, проте зараз Вікторія не шкодує, що наважилась — підприємство працює прозоро, розширюється та платить податки, тож суму отриманого гранту за планом погасить податками вже в липні цього року. 

Нагадаємо, урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. 

 Наразі прийом заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через портал Дія.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json