Міністерство економіки України

80% заявок аграріїв Півдня на реструктуризацію кредитних зобов’язань схвалено позитивно, - Петрашко

Загальний розмір проблемного кредитного портфелю аграріїв Одеської області (без урахування відсотків) складав 338,0 млн грн. За дорученням Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігоря Петрашка після робочої поїздки на Одещину, вдалося досягти 80% позитивних рішень на отримані заявки щодо реструктуризацію кредитних зобов’язань від одеських сільськогосподарських підприємств.

«Через об’єктивні погодні причини аграрії Півдня, на жаль, не могли представити банкам позитивну фінансову звітність. Тому це ставало однією з головних причин для відмов у користуванні кредитними програмами. За активної комунікації з банками та наголошенні на форс-мажорних обставинах, нам вдалося досягти консенсусного розуміння у вирішенні 80% проблемних питань від аграріїв», - наголосив Міністр.

За словами Міністра, таким чином, сума від позитивних рішень склала 270, 4 млн грн, що є суттєвою допомогою для тих, хто зіткнувся з фінансовими проблемами через посуху та втрату врожаю.

Нагадаємо, що наразі діють наступні державні програми, якими можуть скористатися аграрії в роботі з банками:

  • «Доступні кредити 5-7-9%» (станом на 7.08 видано 1 991 кредитів на загальну суму 4 227,3 млн грн: 56% - в галузі сільського господарства; кількість банків-партнерів складає 18).
  • «Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів», на яку передбачено 1,2 млрд грн (станом на 5.07 направлено 125 млн грн на уповноважені банки, які в свою чергу спрямують їх на виробників; кількість банків-партнерів складає 33).

 

 

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json