Міністерство економіки України

єОселя: Українці взяли іпотечних кредитів на 7 млрд грн

єОселя: Українці взяли іпотечних кредитів на 7 млрд грн

Понад 4800 українських родин взяли кредити на придбання житла за програмою єОселя на загальну суму 7 млрд грн. Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Надія Бігун.

“Від початку дії програми єОселя кредити на придбання житла взяли вже понад 4800 українських родин загалом на 7 млрд грн. 67% цих кредитів отримали військовослужбовці та силовики, 12% - педагоги і науковці, 9% - медики. Представники цих професій можуть отримати кредит за пільговою ставкою 3%. Ще 12% кредитів за програмою було видано українцям, які не мають власного житла, на умовах масової іпотеки під 7%, яку було запущено в серпні поточного року. Нагадаю, що такий кредит можна взяти на придбання квартир в будинках, які будуються, або не старше 3-х років. Таким чином завдяки програмі єОселя ми не лише допомагаємо людям придбати житло, а й стимулюємо попит на первинному ринку нерухомості та активізацію сфери житлового будівництва й суміжних галузей”, - зазначила Надія Бігун.

Зокрема, минулого тижня українці отримали за програмою єОселя 215 кредитів на 335 млн грн, серед яких:

  • кредити під 3% отримали 109 військовослужбовців та силовиків, 18 педагогів, 18 медиків та 5 науковців;
  • кредити під 7% отримали 59 українців без власного житла, 4 ВПО, 2 ветерани.

Найчастіше кредити брали для придбання житла на вторинному ринку (159 кредитів) та у забудовника (53). Також троє українців взяли кредити на купівлю квартир, що будуються.

Найбільше іпотечних кредитів взяли мешканці:

Київської області - 68;

міста Києва - 33;

Львівської та Волинської областей - по 12;

Волинської - 11

Рівненської - 10.

Нагадаємо, що скористатись програмою доступного кредитування сьогодні можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити його умови. Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, вчителів, медиків та науковців пільгова ставка складає 3% річних. Для інших  категорій - учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян - ставка іпотеки становить 7%. 

Довідково:

Програма єОселя почала свою роботу в жовтні минулого року. Реалізовують програму Мінекономіки спільно з Мінцифрою та ПрАТ “Укрфінжитло”. Банками-партнерами єОселі є Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Глобус банк, Sky Bank, Укрексімбанк та Sense Bank.
 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json