Міністерство економіки України

Власна справа: 109 млн грн грантів від держави на розвиток бізнесу отримали у 2023 році ветерани та другі з їхнього подружжя

Власна справа: 109 млн грн грантів від держави на розвиток бізнесу отримали у 2023 році ветерани та другі з їхнього подружжя

За підсумками останньої у 2023 році хвилі подачі заяв на гранти для ветеранів визначено 21 переможця, вони отримають кошти від держави на старт або розвиток свого бізнесу на 11 млн грн. Загалом від старту ветеранського компоненту грантової програми “Власна справа” переможцями стали вже 260 ветеранів та членів родин учасників бойових дій, які отримають гранти на 109 млн грн.  Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна. 

“260 ветеранів та членів їхніх родин визнані переможцями ветеранського компоненту програми “Власна справа” у 2023 році. Загалом  вони отримають гранти на старт або розширення свого бізнесу на 109 млн грн і стоврять в процесі реалізації своїх бізнес ідей понад пів тисячі робочих місць. Найбільш затребуваними серед ветеранів та членів їхніх родин були гранти до 500 тис грн - їх взяли 120 людей, гранти до 250 тисяч взяли 116, найбільший грант  на власний бізнес за цією програмою - до 1 млн грн - отримали 24 ветерани-підприємці”, - зазначила  Тетяна Бережна.

Серед 21 переможця останньої у 2023 році хвилі подачі заяв на гранти 9  учасників бойових дій, 12 членів родин ветеранів. 4 переможці отримали грант розміром до 1 млн грн, 12 - до 500 тис грн, 5 - до 250 тис грн. 

Відповідно до умов програми, учасники бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, а також другий з їх подружжя можуть отримати такі гранти:

  • до 250 тис грн, до 500 тис грн та до 1 млн грн  - для ветерана за умови створення одного, двох та чотирьох робочих місць відповідно;
  • до 250 тис грн та до 500 тис грн - для другого з подружжя ветерана за умови створення одного та двох робочих місць відповідно;

При отриманні гранту від 500 тис грн до 1 млн грн ветеран має бути зареєстрований як ФОП не менше ніж 3 роки. Окрім того, такий грант надається за умови співфінансування з отримувачем у співвідношенні 70/30, тобто отримувач гранту має вкласти в свою справу 30% власних коштів, 70% коштів надасть держава у вигляді гранту. 

Заявки на отримання гранту подаються через портал Дія разом з бізнес-планом.

Нагадаємо, урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Наразі прийом заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через портал Дія.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json