Міністерство економіки України

Олексій Любченко взяв участь у 23-ому щорічному засіданні Ради керуючих ЧБТР

Українська економіка відкрита для світу, а зусилля Уряду спрямовані на покращення інвестиційного клімату та створення сприятливих умов для реалізації успішних проєктів. Про це повідомив Перший віце-прем'єр-міністр — Міністр економіки України Олексій Любченко під час 23-го щорічного засідання Ради керуючих Чорноморського банку реконструкції та розвитку (ЧБТР).

Сьогодні, 25 червня 2021 року Перший віце-прем'єр-міністр – Міністр економіки України взяв участь у 23-му щорічному засіданні Ради керуючих Чорноморського банку торгівлі та розвитку (ЧБТР). Під час засідання обговорювалася довгострокова стратегічна програма ЧБТР на 2021-2030 роки, презентувався річний звіт за 2020 рік, порушувалися питання пошуку нових моделей розвитку у сучасних економічних реаліях та інше.

«Пандемія COVID-19 призвела до серйозних економічних наслідків як для урядів країн, так і для фінансових та банківських установ. Для ЧБТР цей період співпадає з періодом завершення Довгострокової стратегії 2010-2020 років. Я радий, що завдяки нашій спільній роботі банк продовжив зростання портфеля, затвердження нових проектів та залучення коштів на міжнародних ринках капіталу», — зазначив у вітальному слові Олексій Любченко.

За його словами, Україна відкрита для співпраці та сформувала перспективні галузі для розвитку, і відповідно, для інвестування. «Україна має неабиякі можливості для розвитку бізнесу. Наразі ми сформували чотири перспективні групи галузей: технологічне виробництво, безпека життя, енергетична безпека і декарбонізація та реалізація регіональних проєктів малого і середнього бізнесу. До останньої групи можна віднести розвиток бізнесу у сільському господарстві, харчову та легку промисловість. Саме ці види економічної діяльності стануть точками росту економіки нашої держави. Отже, сподіваюся на подальшу плідну співпрацю, вашу фінансову підтримку проектів та реформ в Україні», — підсумував Перший віце-прем'єр-міністр — Міністр економіки України.

Загалом в Україні Чорноморський банк реконструкції та розвитку схвалив до реалізації 52 програми на суму майже 820 млн євро. Найбільші проєкти, які наразі реалізовуються: позика Метінвесту на суму 62 млн євро, з фінансування закупівель спеціалізованого обладнання та обладнання; позика АБ «Укргазбанк» на суму 30 млн євро для сприяння фінансування зеленої енергетики, включаючи енергоефективність, відновлювані джерела енергії та інші «зелені» проекти.

Довідково: Чорноморський банк торгівлі та розвитку (ЧБТР) був заснований у 1999 році на підставі відповідної Угоди між країнами-членами ОЧЕС з метою поглиблення інтеграції та зміцнення зв’язків між країнами Чорноморського економічного співробітництва. Співзасновниками банку виступили 11 країн. Пріоритетними для банку є питання, що стосуються транспортних сполучень, енергетики, сільського господарства, торгівлі тощо.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json