Міністерство економіки України

J.P. Morgan допоможе Україні залучити державні і приватні інвестиції для відбудови країни, - Юлія Свириденко

J.P. Morgan допоможе Україні залучити державні і приватні інвестиції для відбудови країни, - Юлія Свириденко

Інвестиційна компанія J.P. Morgan, яка керує інвестиційним фондом на 4 трлн доларів, допомагатиме уряду України залучати приватні інвестиції на відбудову країни. Про це йдеться у Меморандумі про взаєморозуміння між Міністерством економіки України та компанією J.P. Morgan Securities plc. З української сторони документ підписала Перший віцепрем’єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко.

«Ми вдячні представникам J.P. Morgan за те, що вони вже почали ділитись з нами досвідом, як краще залучати приватний капітал в Україну. Наше бачення майбутньої відбудови країни співпадає. Найкращий рецепт відновлення України – це не тільки залучення державних коштів, а й мобілізація приватного капіталу», - заявила Юлія Свириденко.

Компанія J.P. Morgan має широкі можливості для залучення приватних інвесторів, адже вона управляє інвестиційним фондом загальним пакетом у 4 трлн доларів. Крім того, ця компанія перебуває в постійному контакті з представниками уряду США.

Юлія Свириденко зазначила, що Україна гостро потребує інвестиції для відбудови та повоєнного економічного зростання. Уряд визначив такі пріоритетні й перспективні напрями відновлення та інвестицій: енергетика, аграрний сектор, природні ресурси, цифрові технології, відновлення транспортної та іншої інфраструктури.

Компанія J.P. Morgan має багаторічний досвід керування активами та взаємодії з державним сектором. Її фахівці знаються на нюансах поєднання державного й приватного капіталів, щоб завдяки цьому отримати додатковий важіль - кредитне фінансування.

«Для нас важливо, щоб кожний етап процесу відновлення був максимально прозорим. Тому долучення таких інституцій,  як J.P. Morgan і має стати символом такої прозорості», - наголосила Юлія Свириденко.

Згідно з меморандумом J.P. Morgan надаватиме Уряду консультації стосовно:

  • фінансової стабілізації, зокрема, щодо розробки та координації стратегій стосовно рефінансування та реструктуризації боргів;
  • отримання суверенних кредитних рейтингів;
  • управління державними активами ліквідності;
  • діджиталізації економіки;
  • визначення можливостей для встановлення тісного економічного зв’язку з Європою;
  • створення установи, яка спрямовуватиме та захищатиме державні інвестиції та інвестиції приватного сектора та/або сприятиме торговельним потокам.

Окрім підписання меморандуму, сторони домовились про долучення представників J.P. Morgan до групи радників і представників фінансово інвестиційного сектору ринку капіталів разом з компанією BlackRock.

Також було досягнуто домовленостей про застосування низки фінансових механізмів, які дозволять Україні вже найближчим часом залучити точкове фінансування, зокрема, й від Мінфіну США.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json