Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

19
Вересня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
31 1 2 3 4 5 6
28 29 30 1 2 3 4
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
budget2020
Уряд презентував проект Державного бюджету на 2020 рік до другого читання
05.11.2019 | 17:29 | Прес-служба Мінекономіки

Сьогодні, 5 листопада, Уряд презентував громадськості проект Державного бюджету України на 2020 рік підготовлений до другого читання, який враховує оновлений макроекономічний прогноз Уряду розроблений Мінекономіки.

Так, у прогнозному періоді передбачається, що з метою створення інвестиційно-привабливої, конкурентоспроможної на світовому рівні країни здійснюватимуться необхідні реформи, які посилюють потенціал для зростання української економіки. 

Серед пріоритетів: 

  • запровадження ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення, що за рахунок підвищення економічної конкуренції сприятиме підвищенню ефективності та продуктивності використання сільськогосподарських земель;

  • проведення виваженої ефективної приватизації. Це дасть змогу передати сотні суб’єктів господарювання державного сектору ефективним власникам, які створять нові робочі місця та ліквідують корупцію;

  • реформування ринку праці. Завдяки оновленню трудового законодавства очікується уповільнення процесів трудової міграції та  підвищення зайнятості населення на внутрішньому ринку.

Також передбачена подальша політика дерегуляції економіки, для посилення ринкової конкуренції. Зокрема  передбачені заходи з просування українського експорту на зовнішніх ринках і зменшення бар’єрів для експорту українських товарів та послуг. 

Виходячи з зазначеного прогноз, який враховано у бюджеті 2020, передбачає поступове формування якісного підґрунтя для сталого економічного зростання. 

Ключову роль також відіграватиме запуск проектів, спрямованих на підвищення енергоефективності (енергетика та ЖКГ), будівництво доріг та іншої транспортної інфраструктури на фоні впровадження концесії та розвитку кластерів, а також активний розвиток таких сфер діяльності як охорона здоров'я та освіта, які є ключовими для розвитку людського капіталу.

Як наслідок, зростання реального обсягу ВВП у 2020 році передбачено на рівні  3,7%, мінімальна заробітна плата на рівні 4723 грн, що на 550 грн більше ніж у 2019 році, а середньомісячна заробітна плата на рівні 12 497 грн.

Відповідно визначеним Урядом пріоритетам одними з головних інвестиційних драйверів у бюджеті 2020 року  є мала та велика приватизація, що разом мають принести державі 12 млрд гривень, а також легалізація азартних ігор, що також має принести в бюджет країни 3 млрд гривень.

Крім того, для запуску з 2020 року повноцінного ринку землі, передбачено створення інструментів, що дозволять малим та середнім сільгосптоваровиробникам отримати дешеві кредитні ресурси для купівлі земель сільськогосподарського призначення.  

Так, на фінансову підтримку сільгосптоваровиробників закладено у бюджеті 4 млрд гривен, а для формування статутного капіталу Фонду часткового гарантування кредитів  240 млн гривень.

Проект бюджету на 2020 рік  можна переглянути за посиланням: https://bit.ly/34wkMNl

Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json