Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Мінекономіки затвердило етапи підготовки і проведення приватизації перших 800 державних підприємств
04.10.2019 | 17:35 | Прес-служба Мінекономіки.

4 жовтня в Мінекономіки під головуванням Першого заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Павла Кухти відбулась установча зустріч проектного офісу з питань приватизації. У заході взяли участь представники Мінекономіки, ДП “Прозорро.Продажі”, Фонду держмайна (ФДМУ), Фонду гарантування вкладів (ФГВ), Команди з підтримки реформ Мінекономіки та низка консультантів, які увійшли до проекту.

Мета зустрічі - організація та початок проектної роботи над якнайшвидшим запуском приватизації державних підприємств, що входять до сфер управління різних органів центральної виконавчої влади.  

Павло Кухта повідомив, що в Україні близько 3600 державних підприємств, що демонструють різні показники фінансової та операційної ефективності - від небагатьох успішних до переважної більшості збиткових і зовсім занедбаних. Мінекономіки наразі готує майже 800 держкомпаній до приватизації, запропонувавши організувати і структурувати цей процес, як цілісний проект, до якого залучаються всі відповідальні органи влади. 

“Проектна форма роботи дасть нам змогу швидко та ефективно реалізувати і проконтролювати всі етапи підготовки підприємств до приватизації, налагодити ефективну комунікацію між різними залученими органами влади і якнайшвидше дати позитивний результат. Ми нарешті зрушимо процес, що мав бути розпочатий та завершений ще у дев’яностих роках минулого століття, зменшивши вкрай неефективний державний сектор в економіці та залучивши до неї необхідні для зростання інвестиції”, - зазначив Перший заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Павло Кухта. 

Учасники зустрічі затвердили структуру і головні напрями роботи з підготовки підприємств до малої та великої приватизації. 

“Ми маємо досвід успішної роботи у напрямку малої приватизації, яка за рік вже принесла більше 1,5 млрд гривень у бюджети різних рівнів, - відмітив директор ДП “Прозорро.Продажі” Олексій Соболев. - Ми погодили чіткий план дій, який передбачає передачу об’єктів до ФДМУ від органів їх управління, підготовку до продажу та усунення можливих проблем і ризиків, безпосередній продаж через процедури малої та великої приватизації”.

Міністерство розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2