Міністерство економіки України

Гуманітарне розмінування – це нова ніша, яку можуть заповнити як український бізнес, так і міжнародні партнери, - Юлія Свириденко

Гуманітарне розмінування

Одним з важливих процесів щодо гуманітарного розмінування в Україні є координація всіх учасників цього процесу та заходів, направлених на розбудову цієї сфери в Україні. Адже швидке розмінування – це питання безпеки людей, розвитку бізнесу та відновлення економіки. Крім того, це нова ніша, яку можна активно розвивати, і Уряд вже робить необхідні для цього кроки. 

Про це зазначила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Італійської Республіки в Україні П’єром Франческо Дзадзо, Надзвичайним і Повноважним Послом Японії в Україні Кунінорі Мацудою, Постійним представником ПРООН в Україні Яко Сільє.

«Гуманітарне розмінування це новий ринок для України і ми зацікавленні у його швидкому розвитку. Наразі в країні працюють 14 приватних операторів з розмінування і ще 25 очікують на сертифікацію. Кількість саперів збільшилось до 3 тисяч, але наявних ресурсів недостатньо для швидкого розмінування, адже потенційно вибухонебезпечними предметами забруднено 80% території України. Для наших міжнародних партнерів – це змога увійти в цю нішу і допомогти нам «розблокувати землі», - зауважила Юлія Свириденко.

Перший віцепрем’єр-міністр додала, що для координації процесів гуманітарного розмінування території України Урядом створено Центр гуманітарного розмінування, основними завданням якого є збір та аналіз інформації, стратегічне планування, координація процесу та міжнародне співробітництво у сфері гуманітарного розмінування.

Також Україна планує до кінця 2023 року розробити Національну стратегію протимінної діяльності, а до кінця першого кварталу 2024 року – деталізовану Національну програму. Зокрема, важливо виокремити території, які можна повернути в експлуатацію якнайшвидше, обстежети їх і в разі необхідності очистити.

В свою чергу, представники Японії та Італії висловили намір взяти участь у підготовці національних стандартів щодо «ленд-релізу», також Японія зацікавлена у локалізації виробництва спецтехніки для розмінування в Україні.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json