Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Українська делегація взяла участь у засіданні Комітету СОТ з питань митної оцінки
01.11.2016 | 10:16 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

31 жовтня 2016 року в Женеві відбулось чергове регулярне засідання Комітету СОТ з питань митної оцінки, в якому брала участь делегація України.

Під час засідання Комітету представники країн-членів СОТ обговорили нотифікації країн щодо національного законодавства в сфері митної оцінки.

Були розглянуті відповіді України на запитання Норвегії (документ G/VAL/W/288 від 18.04.2016), які переважно стосувалися використання українськими митницями довідкових баз даних при визначенні митної вартості товарів. Додаткових запитань від країн-членів не надійшло.

Разом з тим, делегація України поінформувала країни-члени про реформу митної галузі, порядок здійснення митної оцінки товарів в Україні та скасування Урядом постанови Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2015 року № 724 "Про використання у системі управління ризиками орієнтовних показників митної вартості товарів" (текст виступу додається англ. та укр. мовами). Застосування зазначеної постанови викликало системне занепокоєння певних країн-членів на попередніх засіданнях Комітету. Делегації США, Норвегії, ЄС та Швейцарії подякували Україні за надану інформацію та заявили про продовження моніторингу законодавства України.

Особлива увага на засіданні була приділена обговоренню пропозиції Уругваю щодо внесення змін до Рішення 4.1 Комітету стосовно здійснення митної оцінки носіїв програмного забезпечення з обробки даних, а саме уточнення правил врахування вартості програмного забезпечення при імпорті на електронних носіях.

Довідково. Згідно з Рішенням 4.1. при визначенні митної вартості носіїв інформації, що містять програмне забезпечення, ураховується лише вартість носія інформації. Митна вартість не включає вартість програмного забезпечення. Водночас, термін "носій інформації" не розповсюджується на USB-флеш на відміну від СD (DVD) дисків. З метою встановлення рівних умов визначення митної вартості USB-флеш та СD (DVD) дисків з програмним забезпеченням Уругваєм було запропоновано внести відповідні зміни до Рішення 4.1.

Також в рамках Комітету порушувалося питання щодо застосування Вірменією системи довідкових цін при визначенні митної вартості та щодо визначення митної вартості паперу Пакистаном.

Довідково

Процес оцінки вартості товарів на митниці має таке ж важливе значення для бізнесу як і рівень ставок ввізного мита. З метою створення справедливої, єдиної і нейтральної системи оцінки товарів для митних цілей, яка б відповідала комерційним реаліям, і забороняла використання довільних та фіктивних митних оцінок, в результаті Уругвайського раунду багатосторонніх переговорів було укладено Угоду про застосування Статті VII ГАТТ-1994 (Угода про митну оцінку).

Комітет СОТ з питань митної оцінки здійснює нагляд за виконанням Угоди про застосування Статті VII ГАТТ-1994. Діяльність Комітету спрямована на надання членам СОТ можливості проведення консультацій з питань здійснення митної оцінки товарів у відповідності до зазначеної Угоди.

Засідання Комітету відбуваються у разі необхідності, але не рідше ніж раз на рік.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2