Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Україна приєдналась до угоди про обмеження субсидій в галузі рибальства
29.06.2023 | 19:07 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Міністерство економіки України вітає ратифікацію Верховною Радою Протоколу до Угоди про субсидії у галузі рибальства, які ведуть до надмірного вилову риби та виснаження природних ресурсів.  Прийнятий Закон матиме позитивний вплив на стійкість запасів Світового океану та рибальства, а також обмежить надання безрозмірних і шкідливих субсидій іншими країнами. Про це повідомив заступник Міністра економіки України – торговий представник України Тарас Качка.

Відповідну Угоду про рибальські субсидії  було ухвалено Світовою організацією торгівлі (СОТ) в червні 2022 року. До неї вже встигли приєднатися США, ЄС та деякі інші країни.

«Сам текст угоди доволі простий і спрямований на уникнення субсидій, які сприяють незаконному рибальству та надмірному вилову риби. У самій системі СОТ ця угода є вкрай важливою, бо вона є частиною більш широкого порядку денного. Глобальна торгівля зараз переходить в період, коли головним барʼєром стають величезні субсидії під благородним прикриттям, здебільшого щодо захисту довкілля. Тому стратегічне завдання України це створити правильну систему фінансової підтримки бізнесу, і перш за все промисловості. Це завдання наше внутрішнє. А на міжнародному рівні ми будемо працювати над інструментами, які обмежують безрозмірні і шкідливі субсидії в інших країнах, але водночас дозволяють нам прискорено розвиватися», - пояснив Тарас Качка.

 За його словами, СОТ зараз стоїть на роздоріжжі і сама можливість укладення глобальних угод, які стосуються всіх держав-членів, свідчить про можливість прогресу і по інших питаннях. Угода про рибальські субсидії також є важливим елементом залучення і допомоги Глобальному Півдню. 

Згідно з положеннями Угоди членам забороняється субсидування незаконного, непідзвітного і нерегульованого рибальства, надання субсидій для вилову виснажених запасів та підтримку рибальства за межами юрисдикції прибережної держави та за межами компетенції регіональних організацій з управління рибальством. Крім того, кожен член СОТ повинен виявляти належну стриманість під час надання субсидій суднам, які ходять не під його прапором, а також субсидій для вилову запасів риби, статус яких є невідомим.

Зазначена домовленість покликана обмежити шкідливий вплив субсидій на рибні запаси Світового океану, стан яких стрімко погіршується. Щорічно загальні світові обсяги субсидій для рибальства становлять близько 35 млрд дол. США.

Довідково:

Угода набуде чинності після її ратифікації двома третинами членів СОТ. Наразі свої ратифікаційні грамоти до СОТ вже подали Швейцарія, Сінгапур, ОАЕ, Ісландія, Сейшельські Острови, США, Канада, ЄС (та 27 держав-членів), Беліз, Нігерія, Китай.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2