Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Власна справа: 4 млрд грн мікрогрантів від держави отримають переможці програми на розвиток бізнесу
14.05.2024 | 16:33 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Від початку дії програми “Власна справа” її переможцями вже стали 16 600 українців, які отримають 4 млрд грн на започаткування або розвиток свого бізнесу. Переможцями восьмої цього року хвилі програми визнано 469 українців, які отримають на розвиток своєї справи 112 млн грн. Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна. 

“4 мільярди гривень мікрогрантів від держави отримають на старт або розвиток бізнесу переможці програми “Власна справа”. Від початку дії програми переможцями стали вже 16 600 українців. Більшість з них - підприємці з досвідом, які беруть грант на масштабування свого бізнесу, збільшення обсягів виробництва, розширення асортименту продукції чи послуг. Проте 20% грантоотримувачів - це люди, які починають свою справу і яким підтримка у вигляді гранту від держави дає можливість реалізуватись в підприємництві”, - зазначила Тетяна Бережна. 

Серед отримувачів мікрогрантів восьмої хвилі 55% жінок, 36% чоловіків та 9% юридичних осіб. Понад 70% з них мають вищу освіту. Найбільше грантоотримувачів із Львівської області (61 особа), Івано-Франківської області (43 особи), Київської області (39 осіб), Житомирської області (38 осіб), Рівненської області (32 особи) та міста Києва (29 осіб). Переважна більшість грантоотримувачів планують витратити кошти мікрогранту на придбання обладнання, необхідного для ведення бізнесу. 

Найпопулярнішими сферами, в яких працюватимуть переможці восьмої хвилі, є:

  • оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів – 166 осіб;
  • тимчасове розміщування й організація харчування – 82 особи;
  • переробна промисловість – 70 осіб.

Нагадаємо, за грантовою програмою «Власна справа» українці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тис. грн. Кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення. Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов'язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту. 

Інформацію щодо отримання гранту за програмою “Власна справа” можна знайти на сайті програми https://vlasnasprava grant.com.ua.

Урядовий проект єРобота є однією зі складових політики “Зроблено в Україні” та включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів для ветеранів та другого з їх подружжя, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подача заявки на всі напрямки програми єРобота здійснюється через портал Дія.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2