Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Фонд гарантування розширив коло потенційних учасників проекту «ProZorro.Продажі»
12.09.2016 | 16:55 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

У Фонді гарантування вкладів триває збір заявок на кваліфікаційний відбір електронних майданчиків і бірж до участі у пілотному проекті з продажу активів неплатоспроможних банків «ProZorro.Продажі». З метою максимального розширення кола потенційних учасників відбору, тендерний комітет Фонду вніс зміни до критеріїв кваліфікації, які значно спрощують участь майданчиків у пілотному проекті. Відповідне оголошення (http://goo.gl/zPzjx9) вже оприлюднено на офіційному сайті Фонду.

Внесення змін до кваліфікаційних вимог стало можливим після підписання (http://goo.gl/G250Dg) Фондом та ГО «Трансперенсі Інтернешнл Україна» договору про взаємодію щодо реалізації пілотного проекту «ProZorro.Продажі». Відкориговані вимоги допоможуть залучити організаторів торгів з розподіленою архітектурою (єдина центральна база даних та модуль аукціонів для кількох майданчиків), що дозволить збільшити коло учасників пілотного проекту. Так, організатори аукціонів, електронні майданчики яких підключені до центральної бази даних «ТІ Україна», можуть довести відповідність власного електронного майданчика частині технічних вимог акредитації листом про результати верифікації від «ТІ Україна».

 «У процесі діалогу з учасниками ринку нам вдалося дійти компромісу щодо кількох критеріїв відбору. Адже перед Фондом, командою ProZorro та організаторами торгів стоїть спільна мета – досягнення максимального результату при реалізації активів банків, що ліквідуються», – сказала Юлія Берещенко, директор департаменту консолідованого продажу та управління активами Фонду.

На прохання потенційних учасників відбору Фондом було прийнято рішення про продовження термінів проведення планового кваліфікаційного відбору третіх осіб за напрямом «організація відкритих торгів (аукціонів)»  майже на місяць – до 16 вересня. Утім, навіть ті, хто не встигне зареєструватись до 16 вересня, матимуть можливість пройти кваліфікацію Фонду під час додаткової акредитації, яка бути оголошена за потреби.

“Звісно, майданчики та біржі, які раніше приєднаються до пілотного проекту, отримають певні переваги, хоча б з точки зору досвіду і розуміння процедур. То ж ми закликаємо всіх, хто зацікавлений приєднатися до організації перших аукціонів, не баритися і пришвидшити підготовку. Всі можливості для приєднання створено», - зазначив керівник проекту «ProZorro.Продажі» Олексій Соболев.

Нагадаємо, плановий кваліфікаційний відбір третіх осіб за напрямом «організація відкритих торгів (аукціонів)» розпочався  22 липня 2016 року. На прохання потенційних учасників відбору Фондом було прийнято рішення про подовження строків акредитації через сезон відпусток майже на місяць – до 16 вересня. Таким чином, прийом пропозицій від організаторів торгів, які бажають пройти відбір, триватиме до 10:00 16 вересня 2016 року. Розкриття кваліфікаційних пропозицій відбудеться об 11:00 16 вересня. Офіційне оголошення про проведення кваліфікаційного відбору з посиланням на перелік усіх критеріїв, яким має відповідати претендент, можна переглянути тут (http://goo.gl/E5vuMT).

Як відомо, метою проведення кваліфікації є відбір організаторів торгів, що надаватимуть послуги з проведення аукціонів з продажу активів банків, що ліквідуються. При розробці нових критеріїв, яким мають відповідати претенденти на щорічну акредитацію, увагу було приділено технічним можливостям електронних систем торгів. Акредитація Фонду – одна із вимог, яким має відповідати організатор аукціонів, що бажає долучитись до реалізації активів неплатоспроможних банків.

Детальніше про проект: https://issuu.com/mineconomdev/docs/auctions

Міністерство розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2