Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Степан Кубів прозвітував про стан економіки на Раді регіонального розвитку
24.10.2017 | 17:44 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

Сьогодні, 24 жовтня, Перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів доповів про стан економічного розвитку на засіданні Ради регіонального розвитку у Києві.

“Попри складні виклики, втрату традиційних ринків, розрив логістичних зв'язків, а також масштабні руйнування на сході - сьогодні ми втілюємо амбітний план реформ для України, розпочатий після Революції Гідності. Він уже дозволив стабілізувати економічну ситуацію та заклав фундамент для економічного зростання”, - зазначив Степан Кубів.

Він підкреслив, що вже за підсумком 2016 року зростання реального ВВП становило 2,3 відсотка, а у січні-вересні 2017 року в умовах збереження макроекономічної стабільності (у т.ч. цінової та валютної), відзначається позитивна динаміка розвитку більшості видів економічної діяльності.  Так, оборот роздрібної торгівлі збільшився на 8,8% та оптовий товарооборот – на 1,5%; вантажооборот та пасажирооборот – на 8,1% та 8%

“Промисловість поступово відновлюється, при цьому найбільше зросли переробка, хімічна промисловість через збільшення експорту органічних сполук та зростання внутрішнього попиту, а також легка промисловість та металургія”, - наголосив Степан Кубів.

Він додав, що динаміка зовнішньої торгівлі у цілому покращилась і за підсумками січня-серпня 2017 року обсяг експорту товарів та послуг збільшився на 19,1%.  Завдяки угоді про вільну торгівлю експорт товарів до країн ЄС зріс за січень-серпень 2017 року на 30,1%, а його питома вага у загальному обсязі експорту товарів склала 35%.

“Структура українського імпорту свідчить, що ми розпочали процес модернізації основних засобів, адже серед імпортних товарів переважають товари машинобудування. Про це також свідчить найвища серед інших компонентів попиту динаміка основної інвестиційної складової – за І півріччя 2017 року ми маємо зростання валового нагромадження основного капіталу на 22,2%”, - відзначив Степан Кубів.

Він додав, що запроваджено електронну систему відшкодування ПДВ, а також запроваджено (з 1 липня) систему оцінки ризиків роботи цієї системи. Тобто бізнес починає працювати у наперед визначених умовах.

“Ми проводимо відкритий діалог з бізнесом та уперше за історію встановили середньострокове бюджетне планування - основа прогнозованості та перебачуваності політики, якої потребує бізнес та економіка”, - відзначив Перший віце-прем’єр-міністр України.

Степан Кубів відзначив, що велика увага роботи Уряду спрямована у напрямку цифрової економіки, яка була і залишається пріоритетом для України. Він додав, що уже існують чітко визначені пріоритети співпраці,  проведені аналітичні дослідження, сформовані рекомендації та плани дій за різними напрямками і разом з ЄС та іншими країнами Україна активно працює над подоланням цифрового розриву і вже наступного року очікується запуск мобільного зв’язку 4G. Триває робота і над створенням Цифрового порядку денного для України.

“Завдяки розвиненому людському капіталу України та високому рівню освіченості наших громадян  - ми маємо значний потенціал та можемо стати лідером у регіоні Східного Партнерства з реалізації цілей Єдиного Цифрового Ринку Україна-ЄС”, - підкреслив Перший віце-прем’єр-міністр України.

Він зазначив, що при цьому найбільш важливими напрямками співпраці у цифровій сфері для нас є: розвиток новітніх технологій зв’язку (зокрема, широкосмугового доступу до Інтернету та технології 5G);  кібербезпека;  інновації та інноваційна екосистема;  електронна ідентифікація та електронне урядування; електронна торгівля. Для реалізації цих пріоритетів ми готові рухатися за трьома напрямками:  вдосконалення законодавства та його гармонізація із законодавством, нормами і практиками ЄС;  розбудова цифрової інфраструктури;  розвиток цифрових послуг та продуктів за одночасного підвищення обізнаності всього суспільства.

“Поступове приєднання до Єдиного Цифрового Ринку ЄС є для України одним із пріоритетних напрямків співпраці з ЄС та природнім кроком на шляху до євроінтеграції після початку дії зони вільної торгівлі, безвізового режиму та набрання чинності Угодою про Асоціацію”, - зазначив Степан Кубів.

За його словами у відгук на такі системні напрацювання України у Литовській Республіці з'явилася масштабна ініціатива підтримки програми реформ та наданні фінансово-інвестиційної підтримки України зараз більше відома як Європейський інвестиційний план для України (т. зв. “План Маршалла”).

“Ця ініціатива саме проходить широке обговорення серед усіх зацікавлених сторін. Наразі, Мінекономрозвитку за участі інших міністерств, відомств та за активної позиції народних депутатів України напрацьовує пропозиції щодо практичної імплементації цієї литовської ініціативи”, - поінформував Степан Кубів.

Довідково

Рада регіонального розвитку є консультативно-дорадчим органом при Президентові України. Рада утворена Указом Президента України Петра Порошенка 21 квітня 2015 року з метою сприяння налагодженню ефективної взаємодії державних органів з органами місцевого самоврядування у питаннях напрацювання оптимальної моделі розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади, здійснення реформ у сфері децентралізації управління регіональним розвитком, вирішення проблемних питань життєзабезпечення регіонів.

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2