Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Кабінет Міністрів України затвердив нову систему оцінки і відбору інвестиційних проектів
23.07.2015 | 12:45 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

У середу, 22 липня, на засіданні Кабінету Міністрів України було затверджено постанову «Деякі питання управління державними інвестиціями», яка вводить прозору та публічну процедуру відбору інвестиційних проектів. Відтепер розглядати державні інвестиційні проекти буде Міжвідомча комісія, яка складатиметься з представників уряду і народних депутатів. Прийняття документу завершує перший етап повномасштабної реформи управління державними інвестиціями.

Своєю постановою Уряд затвердив три ключових кроки у реалізації реформи, які передбачалися змінами у Бюджетний кодекс, що набули чинності у квітні 2015р:

1) утворення Міжвідомчої комісії з питань державних інвестиційних проектів на чолі з Міністром економічного розвитку і торгівлі України;

2) затвердження положення про Міжвідомчу комісію;

3) затвердження порядку відбору державних інвестиційних проектів.

Основне завдання Міжвідомчої комісії - прозорий відбір державних інвестиційних проектів та визначення обсягів капіталовкладень по кожному з проектів на плановий рік і на два наступних.

Вперше нові принципи управління державними інвестиціями будуть застосовані при формуванні проекту державного бюджету на 2016 рік. Відбір проектів планується розпочати у липні 2015 року, а перше засідання Міжвідомчої комісії має відбутися у вересні.

«Довгий час система відбору інвестиційних проектів була відсутня як така. Тепер рішення щодо вибору проектів будуть прийматися за відкритою процедурою колегіальним органом – Міжвідомчою комісією з питань державних інвестиційних проектів. Це важливий крок до більш прозорого процесу відбору інвестиційних проектів. Ми зробимо процес прийняття рішень публічним, що дозволить підвищити ефективність мільярдних державних інвестицій», - зазначила перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Ковалів.

Процедура прийняття рішення буде включати, серед іншого, проведення державної експертизи інвестиційних проектів, а також розробку чіткого економічного обґрунтування та визначення очікуваного економічного ефекту.

«Недбале управління державними інвестиціями призвело до появи недобудов, збільшення вартості проектів, неповного їх фінансування. Тому наступним кроком реформи стане проведення інвентаризації всіх державних інвестиційних проектів і прийняття рішення щодо їх подальшої реалізації», - підкреслила Юлія Ковалів.

Що ж стосується нових державних інвестиційних проектів, їх відбір тепер буде проходити прозоро і відкрито, а після їх затвердження буде проводитись регулярний моніторинг.

Створення прозорої системи управління державними інвестиціями є однією з реформ, які Уряд України зобов'язався виконувати в рамках Матриці стратегічних та інституційних реформ, узгоджених із Світовим банком.

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2