Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Промисловість, орієнтована на внутрішній ринок, продемонструвала високі темпи зростання
22.02.2013 | 11:15 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

Економічна ситуація в Україні прогнозована, попри деякі поспішні висновки окремих експертів. У цілому за підсумками січня позитивних змін більше, ніж негативних.

Так, у січні 2013 року обсяг виробництва сільськогосподарської продукції зріс на 5,6 % (проти зростання на 0,5 % у січні 2012 року). Зважаючи на сезонний характер виробництва рослинницької продукції, у січні валова продукція сільського господарства формувалась виключно за рахунок виробництва продукції тваринництва. Високі темпи зростання у сільському господарстві були забезпечені в основному завдяки діяльності сільськогосподарських підприємств, обсяги виробництва у яких зросли на 10,6 % (2,2 % у січні 2012 року). У господарствах населення обсяг виробництва зріс на 1,2 %.

Галуззю, яка на початку 2013 року продовжувала демонструвати високі темпи зростання залишається роздрібна торгівля - обсяги обороту якої у січні нинішнього року зросли на 14,2 %, тоді як  у січні 2012 року - 13,8 %.

Також варто відзначити, що завдяки збалансованості попиту і пропозиції  у січні нинішнього року продовжувала утримуватись низька цінова динаміка на кінцеву продукцію на споживчому ринку. Відтак, ціни зросли лише на 0,2 %,  (як і у січні 2012 року).

Необхідно відмітити, що стабільність на валютному ринку та зростання заощаджень населення виступили антиінфляційним чинником. Обсяг депозитів фізичних осіб (за оперативними даними НБУ) на 01 лютого 2013 збільшився лише  порівняно з початком року на 2,4 відсотка.

Слід відмітити, що у січні 2013 року суттєво зменшилось падіння у промисловості. Зокрема, якщо у грудні минулого року падіння становило 7,6 % (до грудня 2011), то у січні 2013 року падіння скоротилось більш, як вполовину – до 3,2 % (до січня 2012 року). Це може бути індикатором поступового затухання рецесійних тенденцій. Так, триває падіння у експортоорієнтованих виробництвах (у зв’язку із збереженням складної ситуації на зовнішніх ринках), разом з тим внутрішньоорієнтовані виробництва продемонстрували високі темпи зростання.

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2