Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Верховна Рада України схвалила нову редакцію Закону України «Про здійснення державних закупівель»
10.04.2014 | 15:23 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

Верховна Рада України схвалила розроблений Мінекономрозвитку та внесений Урядом проект Закону України «Про здійснення державних закупівель (нова редакція)».

На сьогодні суспільство, громадськість і підприємці вимагають позитивних змін у чинній системі державних закупівель, – створення умов для подолання корупції, спрощення процедур закупівель, підвищення прозорості здійснення державних закупівель, посилення державного та громадського контролю за витрачанням і раціональним використанням державних коштів.

Саме тому розроблення цього законопроекту, в якому брали участь народні депутати України, експерти Європейського Союзу та Світового Банку, фахівці Мінекономрозвитку, Мінфіну, Мін'юсту, Антимонопольного комітету і представники громадських організацій та бізнесу, було включено до програми Уряду.

Прийняття цього проекту закону нині є надзвичайно важливим, адже це – першочергова вимога Світового Банку та Європейського Союзу для надання макрофінансової допомоги Україні.

Щодо положень документу, то, аби запобігати безконтрольному використанню коштів і корупції у сфері державних закупівель, законопроектом передбачено скорочення переліку підстав для застосування неконкурентної процедури закупівель. При цьому представники громадськості отримають право бути присутніми при розкритті пропозицій конкурсних торгів і здійснювати фіксацію технічними засобами.

Також прийняття документу дає можливість відхиляти пропозиції учасників, які є пов'язаними особами, зокрема з членом (членами) комітету з конкурсних торгів замовника, а також пропозиції учасників, зареєстрованих в офшорних зонах.

Окрім того, слід наголосити, що для спрощення процедур закупівель документ скорочує мінімальні строки проведення процедур закупівель: відкриті торги – з 47 до 32 днів; скорочена процедура – з 21 до 16 днів; переговорна процедура – з 16 до 12 днів (нагальна потреба – 7 днів).

Закон України «Про здійснення державних закупівель» посилить рівень довіри до сфери державних закупівель, що сприятиме підвищенню рівня відкритості, прозорості та підконтрольності використання державних коштів, збільшення їх економії та зростанню рівня конкурентності процесу здійснення закупівель товарів, робіт і послуг.

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2