Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Міністерство економічного розвитку і торгівлі презентувало ідею мобільного додатку для споживачів та бізнесу
14.09.2018 | 16:33 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі пройшло до півфіналу лабораторії проектів для імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС EU Association Lab.

Конкурсна програма покликана реалізовувати інноваційні проекти щодо:

  • ринкового нагляду;

  • законодавства про компанії та корпоративне управління;

  • державних закупівель;

  • стратегій інтеграції до цифрового ринку ЄС;

  • сталого управління лісовими ресурсами.

Мобільний додаток “Я — Inspector”, над ідеєю якого працює Міністерство,  — це інструмент для отримання інформації про небезпечну нехарчову продукцію за допомогою смартфону.

Це працюватиме так: якщо споживач виявить небезпечний товар (наприклад, вибухнула праска), він може зайти до додатку, вибрати категорію продукції та своє місцезнаходження, завантажити фотографію товару та відправити повідомлення. Скарга про небезпечну продукцію надійде до відповідного органу, який зможе ініціювати перевірку та застосувати санкції до компанії, що виробляє чи розповсюджує такий товар. Таким чином кожен може спробувати себе в ролі інспектора та сприяти вилученню небезпечної продукції з ринку.

Додаток матиме важливі переваги для бізнесу: ритейлери зможуть швидко дізнатися про продукцію з високим ступенем ризику та відмовитися від її придбання.

Ідея мобільного додатку є цінною для реалізації Угоди про асоціацію. Активна участь громадян в контролі за небезпечною продукцією допоможе зробити систему ринкового нагляду прозорою і прискорити утворення єдиного безпечного простору з ЄС.

У разі проходження команди проекту мобільного додатку “Я  — Inspector” до фіналу конкурсної програми ідею буде доопрацьовано. Команда отримає фінансування, технічну підтримку та протестує прототип мобільного додатку.

 
Міністерство розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2