Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
72% підприємців, які беруть участь у держзакупівлях, повністю задоволені системою ProZorro
28.11.2017 | 13:49 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

Міжнародна маркетингова група провела дослідження на замовлення ProZorro,   з’ясувавши ставлення бізнесу до публічних закупівель та виявивши основні тренди у поведінці підприємців при участі в тендерах.  В рамках дослідження було опитано 1100 респондентів і проведено 90 глибинних інтерв'ю.

Бізнес було поділено на три групи: ніколи не брав участь в торгах через систему ProZorro, взяв участь в публічних закупівлях три рази або менше і той, що  регулярно бере участь у публічних закупівлях.

Результати опитування бізнесу, який регулярно бере участь у публічних закупівлях, показали:
 

  • 52% респондентів стверджують, що користування системою ProZorro є вигідним для їх підприємства. Додатковий прибуток (53%) та зручність і відкритість тендерів (42%) стали вирішальними факторами при прийнятті рішення брати участь в тендерах.

  • Реєстрація в системі була зручною і зрозумілою для 91% респондентів.

  • В процесі підготовки та подання тендерної пропозиції 72% респондентів все влаштовує. Ті респонденти, які мають зауваження, відмічають наступні мінуси: багато часу йде на підготовку документів, багато надається непотрібної на їх думку інформації, занадто малі терміни для подання пропозицій.

  • Найважливішим в системі ProZorro для респондентів є: зручність та швидкість участі в тендерах, достатній рівень прибутку від участі в публічних тендерах, дотримання Закону та прозорий вибір переможця.

  • Слабкими сторонами респонденти системи вважають: присутність домовленостей поза системою, відсутність перевірки якості товару або послуг, порушення правил.

  • Основними плюсами респонденти вважають: економію часу на проведення тендеру, зручність та рівні можливості для всіх підприємств. З мінусів виділили: велику кількість документів для участі в тендері, наявність торгів, які проводяться недостатньо прозоро, та надання зайвих документів.

  • 55% респондентів вважають, що є необхідність у посиленні контролю за дотриманням Закону на публічних тендерах.

  • 89% респондентів готові радити знайомим, щоб вони скористались послугами електронних закупівель.

Детальніше про результати опитувань інших груп бізнесу - у презентації: http://bit.ly/2zLOfb6.

 
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2