Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Україна набула членства у Регіональній конвенції Пан-Євро-Мед
01.02.2018 | 11:06 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

Сьогодні, 1 лютого, Україна стала повноправним учасником Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження.

Конвенція Пан-Євро-Мед - це інструмент, розроблений Європейським Союзом для співпраці зі своїми торговельними партнерами, а також останніх між собою. Участь України у Конвенції сприятиме створенню умов для спрощення торгівлі і збільшенню українського експорту. Це також дозволить розширити присутність наших товарів на ринках третіх країн, з якими укладені угоди про вільну торгівлю, а саме ЄС, ЄАВТ, Чорногорія, Молдова та Македонія.

“Конвенція має стати дієвим інструментом розширення взаємного доступу на ринки наших держав та стимулом для започаткування переговорного процесу стосовно укладення нових угод про вільну торгівлю”, - зазначив Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів на зустрічі з головами дипломатичних представництв сторін-учасниць Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження.

Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі - Торговий представник України Наталія Микольська в свою чергу пояснила: “Приєднання України до Пан-Євро-Мед було серед пріоритетів Мінекономрозвитку минулого року, а зараз маємо результат - Україна є повноправним учасником Конвенції. Це сприятиме зростанню нашого експорту не лише до ЄС, але й на ринки третіх країн. Українським товарам буде розширено доступ на ринки 42 країн та територій, що диверсифікує експорт з України”. Окрім того, вона зазначила, що процес приєднання до Конвенції дає можливість бізнесу вже сьогодні  планувати свою діяльність на перспективу.

Наступний крок - імплементація Конвенції. Зокрема, необхідно внести зміни до протоколів щодо походження товарів чинних угод про вільну торгівлю, які наша держава має зі сторонами Пан-Євро-Мед.

За підсумками 11 місяців 2017 року, експорт України до країн Пан-Євро-Мед склав майже 60% всього експорту нашої держави (58,9%). З них 40,3% - до країн Європейського Союзу, 5,6% - до Туреччини, 4,2% - до Єгипту.

Більше про приєднання України до Конвенції у брошурі за посиланням http://bit.ly/2kPMyiM.

Довідково

Регіональна конвенція про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження була прийнята в 2012 році за ініціативи Європейського Союзу. Наразі Пан-Євро-Мед об’єднує країни ЄС, ЄАВТ, Туреччину, Албанію, Боснію і Герцеговину, Македонію, Сербію, Чорногорію, Алжир, Єгипет, Ізраїль, Йорданію, Ліван, Марокко, Палестину, Сирію, Туніс, Фарерські острови, Молдову. У процесі приєднання до Конвенції знаходиться Грузія.

У топ-15 найбільших країн-партнерів у експорті товарів з України входять 7 країн-учасниць Пан-Євро-Мед (ЄС, Туреччина, Єгипет, Молдова, Ізраїль, Алжир, Грузія).

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2