Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Результати засідання Робочої групи високого рівня з питань взаємної торгівлі між Україною та Республікою Білорусь
02.09.2016 | 17:45 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

Сьогодні завершилася робота Робочої групи високого рівня з питань взаємної торгівлі між Україною та Республікою Білорусь під головуванням заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі  – Торгового представника України Наталії Микольської та Першого заступника Міністра закордонних справ Республіки Білорусь Андрія Євдоченко.

Серед питань порядку денного були взаємний доступ на ринки сільськогосподарської і харчової продукції, доступ білоруського цементу в Україну; митне декларування білоруських нафтопродуктів (реактивного палива); транзит українських товарів через територію Республіки Білорусь; транзит білоруських тютюнових виробів через Україну до Молдови; визнання Російською Федерацією сертифікатів відповідності, виданих органами сертифікації Республіки Білорусь на продукцію в сфері залізничного транспорту на території ЄАЕС; створення електронної системи верифікації походження товарів, передбаченої Угодою про Правила визначення країни походження товарів в СНД від 20 листопада 2009 р.; співпраця у сфері промисловості та виробничої кооперації, а також питання застосування Республікою Білорусь утилізаційного збору на транспортні засоби українського виробництва.

«Питання порядку денного засідання є актуальними та гострими для обох сторін. Тому нам необхідно активізувати роботу на рівні експертів та вже в двотижневий термін після сьогоднішнього засідання провести відео-конференції окремо по всім питанням. В жовтні  планується засідання Міжурядової українсько-білоруської комісії», - підкреслила Наталія Микольська.

Наталія Микольська та Андрій Євдоченко домовились продовжити терміни дії санітарно-гігієнічних заключень на продукцію українського походження до 3 років, пов’язаних з Постановою Радою Міністрів Республіки Білорусь від 06.08.2015 № 666. Крім того, буде активізована робота щодо взаємного доступу с/г та продовольчої продукції, використовуючи механізми прийняття гарантій та проведення інспекцій підприємств. Акуталізація Дорожньої карти щодо розвитку співробітництва між Республікою Білорусь і Україною на 2017 - 2020 рр. – ще один крок до поглиблення торговельного співробітництва.

Однією із домовленостей було також проводити консультації в ході розслідувань ЄЕК щодо українських товарів та розслідувань, що проводяться в Україні стосовно білоруських товарів.

«Ми зацікавлені у найшвидшому усуненні всіх обмежень та бар’єрів у взаємній торгівлі. Обом країнам необхідно активніше залучати бізнес-кола для інтенсифікації взаємної торгівлі та окреслити нові, перспективні напрямки співробітництва.”– наголосила Наталія Микольська.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2