Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Мінекономрозвитку провело круглий стіл щодо підготовки професійних кадрів для індустрії туризму
26.10.2018 | 16:53 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

25 жовтня за ініціативи Мінекономрозвитку на базі Київського національного університету культури та мистецтв відбувся круглий стіл «Актуальні питання підготовки кадрів сфери туризму».

Участь у заході взяли представники Мінекономрозвитку, представники ВНЗ України, науковці, представники громадських організацій, бізнесу, регіональних структурних підрозділів місцевих органів влади з питань туризму з Запоріжжя, Житомира, Львова, Краматорська, Сєверодонецька, Сум, Кропивницького, Полтави, Херсону, Дніпра, Мелітополя та Києва.

Директор департаменту туризму та курортів Мінекономрозвитку Оксана Сердюк у своєму виступі наголосила на важливості модернізації підходів до професійної підготовки кадрів для туристичної індустрії в Україні.   

“Українські фахівці знані не тільки на вітчизняному ринку але мають попит і закордоном, де вони працюють у готелях, музеях, екскурсійних фірмах. В туріндустрії України безпосередньо чи опосередковано працевлаштовано близько 1 млн людей, від яких залежить оцінка туристами якості українського туристичного продукту та подальше зростання туристичного потоку до нашої країни. Згідно зі Стратегією розвитку туризму та курортів на період до 2026 року, організація та вдосконалення системи якісної підготовки фахівців сфери туризму та курортів та інших сфер діяльності в туризмі, розробка програм підвищення кваліфікації фахівців галузі є одним зі стратегічних завдань”,- зазначила вона.

В рамках круглого столу відбулись дискусії щодо необхідності:

  • підготовки стандарту вищої освіти за спеціальністю 242 «Туризм» для другого (магістерського) рівня вищої освіти;

  • розширення кола ВНЗ, залучених до підготовки кадрів за рівнем доктора філософії за спеціальністю туризм;

  • дотримання міжнародних стандартів підготовки гідів;

  • підтримки ініціативи запровадження нових туристичних спеціальностей;

  • долучення до міжнародних програм стажування для студентів і випускників - майбутніх фахівців з туризму і ресторанно-готельного бізнесу.

За підсумками круглого столу будуть сформовані рекомендації щодо подальшого удосконалення системи професійної підготовки фахівців сфери туризму та курортів та інших сфер діяльності, пов’язаних із туризмом.

 
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2