14.06.2024      Міністерство економіки України -> Консультації з питань публічних закупівель
Міністерство економіки України

Консультації з питань публічних закупівель

Запит від Шемет Вікторія Віталіївна
Тема: Предмет закупівлі
Тема розширена: Здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану
Суть питання: Доброго дня!
Чи входить закупівля електричної енергії в перелік обороних закупівель?
Відповідь на запит 468/2023
Шановний користувачу, державні замовники у сфері оборони - центральні органи виконавчої влади, інші державні органи, військові формування, утворені відповідно до законів України. Перелік державних замовників у сфері оборони визначено постановою Кабінету Міністрів України від 03 березня 2021 р. № 363 “Питання оборонних закупівель”. 
Відповідно до положень Закону України “Про оборонні закупівлі” (далі – Закон), оборонні закупівлі - здійснення державним замовником закупівель товарів, робіт і послуг, призначених для виконання державних програм у сферах національної безпеки і оборони, а також інших товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони.
На виконання положень статті 30 Закону, Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову № 1275 від 11.11.2022 “Деякі питання здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану” (далі – Особливості №1275) якою встановлено порядок та умови здійснення оборонних закупівель для державних замовників у сфері оборони, служб державного замовника, а також військових частин, організацій (установ, закладів), що уповноважуються рішенням державного замовника у сфері оборони на здійснення закупівель та укладення державних контрактів (договорів).
Наразі, для державних замовників, визначених Додатком 5 до постанови Кабінету Міністрів України від 16.05.2023 № 491 “Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України щодо проведення централізованими закупівельними організаціями публічних закупівель” закупівля електричної енергії здійснюється централізованою закупівельною організацією.
Принагідно зазначимо, що до компетенції Мінекономіки, як Уповноваженого органу відповідно до Закону України “Про публічні закупівлі”, не належить визначення правомірності дій суб'єктів у конкретних випадках та повідомляємо, що листи міністерств не встановлюють норм права та мають виключно інформативний характер.
Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України