01.12.2021      Міністерство економіки України -> Консультації
Міністерство економіки України

Консультації

Запит від Уловець Тетяна Петрівна
Тема: Відкриті торги
Тема розширена: Дискваліфікація учасника
Суть питання: Доброго дня. Замовник має право застосувати електронний варіант статті 17 ЗУ "Про публічні закупівлі". Нещодавно це було реалізовано в системі Прозорро. Замовник чітко зазначає правила надання відповіді в розділі тендерної документації. Учасник для підтвердження має завантажити довідку в довільній формі яка підтверджує, що Учасник процедури закупівлі не визнаний у встановленому законом порядку банкрутом та стосовно нього не відкрита ліквідаційна процедура. Але при завантаженні документів (особливість функціоналу майданчиків системи може відрізнятись) учасник підтягнув до цієї підстави інший документ, але серед документів учасника ця довідка є. Просто серед документів, які стосуються кваліфікаційних критеріїв. Прохання надати роз'яснення чи повинен замовник відхилити таку пропозицію? Бо документ є в складі тендерної пропозиції, але не в тому розділі. Якщо має право дискваліфікувати то чому наявність необхідного документу в складі тендерної пропозиції має менше значення для замовника ніж розположення на екрані?
Відповідь на запит 327/2021

Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь на питання міститься в листі від 03.06.2020 № 3304-04/34835-06 “Щодо застосування статті 17 Закону”, розміщеному на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням: https://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=3304-04%2F34835-06

Разом з тим зазначаємо, що ураховуючи частину другу статті 19 Конституції України, та відповідно до норм Закону, Положення про  Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 459 (зі змінами), до компетенції Мінекономіки як Уповноваженого органу не належить визначення правомірності дій замовників в конкретних випадках. 

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Відкриті торги