03.12.2022      Міністерство економіки України -> Консультації з питань публічних закупівель
Міністерство економіки України

Консультації з питань публічних закупівель

Запит від Національний юридичний університет іменя Ярослава Мудрого
Тема: Предмет закупівлі
Суть питання: Доброго дня! Питання: Яку відповідальність несе переможець процедури закупівлі, коли відмовляється від підписання договору?
Відповідь на запит 918/2017

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Відповідальності учасника, який став переможцем процедури торгів, у разі непідписання договору про закупівлю, Законом не визначено.

Поряд з цим абзацом третім частини третьої статті 24 Закону передбачено неповернення забезпечення тендерної пропозиції у разі не підписання учасником, який став переможцем процедури торгів, договору про закупівлю. Для виникнення у замовника правових підстав для неповернення забезпечення тендерної пропозиції  в оголошенні про проведення процедури закупівлі та в тендерній документації повинні бути установлені вимоги щодо надання забезпечення тендерної пропозиції.

Так, згідно з частиною першою статті 24 Закону у разі якщо надання забезпечення тендерної пропозиції вимагається замовником, в тендерній документації, яка розробляється та затверджується замовником, повинні бути зазначені умови його надання, зокрема вид, розмір, строк дії та застереження щодо випадків, коли забезпечення тендерної пропозиції не повертається учаснику.

Поряд з цим частиною п’ятою статті 24 Закону визначено, що кошти, які надійшли як забезпечення тендерної пропозиції (у разі якщо вони не повертаються учаснику), підлягають перерахуванню до відповідного бюджету, а у разі здійснення закупівлі юридичними особами (їхніми об'єднаннями) не за бюджетні кошти – перераховуються на рахунок таких юридичних осіб (їхніх об'єднань).

При цьому відповідь на питання, повязані із забезпеченням тендерної пропозиції,  викладено у запиті № 785/2017, з якою пропонуємо ознайомитись за посиланням http://me.gov.ua/InfoRez/Details?id=b3f2976a-b1e7-45c7-8127-82974b499fca&lang=uk-UA

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України