27.09.2021      Міністерство економіки України -> Консультації
Міністерство економіки України

Консультації

Запит від Державне підприємство "Міжнародний аеропорт "Бориспіль"
Тема: Відкриті торги
Тема розширена: строк для визначення переможця на другому етапі «європейських» торгів
Суть питання: 29.01.2017 ДП МА «Бориспіль» звернувся з проханням про наступну консультацію: чи визначений Законом строк для визначення переможця та прийняття рішення про намір укласти договір на другому етапі «європейський торгів: оголошення про проведення процедури закупівлі оприлюднюється відповідно до норм частини 4 статті 10 Закону» (частина 6 статті 28 не містить цього строку) ?
Чи для визначення переможця на другому етапі (оголошення оприлюднене відповідно до норм частини 4 статті 10 цього Закону) Замовник повинен керуватися строками, визначеними частиною 4 статті 28?
Та отримав наступну відповідь: відповідь на звернення міститься в листі від 05.08.2016 № 3302-06/24704-06 “Щодо розгляду тендерних пропозицій учасників процедур закупівель, очікувана вартість яких перевищує вартісні межі, встановлені в частині четвертій статті 10 Закону”. Проте, цей лист не містить відповіді на наше запитання.
Повторно звертаємось з проханням про наступну консультацію: чи визначений Законом строк для визначення переможця та прийняття рішення про намір укласти договір на другому етапі «європейський торгів: оголошення про проведення процедури закупівлі оприлюднюється відповідно до норм частини 4 статті 10 Закону» (частина 6 статті 28 не містить цього строку) ?
Чи для визначення переможця на другому етапі (оголошення оприлюднене відповідно до норм частини 4 статті 10 цього Закону) Замовник повинен керуватися строками, визначеними частиною 4 статті 28?

Відповідь на запит 249/2017

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Відповідно до частини п’ятої статті 28 Закону у разі якщо оголошення про проведення процедури закупівлі оприлюднюється відповідно до норм частини четвертої статті 10 цього Закону, замовник розглядає тендерні пропозиції на відповідність технічним вимогам, визначеним у тендерній документації, та визначає відповідність учасників кваліфікаційним критеріям до проведення автоматичної оцінки тендерних пропозицій у строк, що не перевищує 20 робочих днів.

Згідно з частиною першою статті 28 Закону оцінка тендерних пропозицій проводиться автоматично електронною системою закупівель на основі критеріїв і методики оцінки, зазначених замовником у тендерній документації, та шляхом застосування електронного аукціону.

У свою чергу, відповідно до частини шостої статті 28 Закону за результатами розгляду та оцінки тендерної пропозиції замовник визначає переможця та приймає рішення про намір укласти договір згідно з цим Законом.

Разом з тим, Законом не встановлено строку щодо визначення переможця у разі оприлюднення оголошення про проведення процедури закупівлі відповідно до норм частини четвертої статті 10 Закону.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України