03.12.2022      Міністерство економіки України -> Консультації з питань публічних закупівель
Міністерство економіки України

Консультації з питань публічних закупівель

Запит від Комунальний заклад Сумської обласної ради - обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю
Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю
Тема розширена: Оприлюднення договору про закупівлю газу між бюджетними організаціями та ТОВ "ГК"Нафтогаз Трейдинг"
Суть питання: У зв'язку із встановленням на території України надзвичайної ситуації техногенного характеру, пов'язаної із відсутністю постачання природного газу (протокол засідання експертної комісії з визначення рівнів та класів надзвичайних ситуацій від 12.10.2021 року № 15/09-21) ТОВ "ГК"Нафтогаз Трейдинг" було розроблено проект договору (затверджений постановою КМУ від 11.10.2021 року № 1234-р) на закупівлю природного газу для бюджетних організацій на 2021/2022 рік за переговорною процедурою. Оскільки на майданчику PROZORRO неможливо створити процедуру закупівлі без прив'язки до річного плану, а річний план не може бути створено на період більше ніж рік, а також, відсутня можливість привязати до закупівлі декілька рядків плану. Яким чином оприлюднити переговорну процедуру закупівлі?
Відповідь на запит 1328/2021

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі”  визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Законом встановлено, що заплановані закупівлі включаються до річного плану. Згідно з частиною першою статті 4 Закону закупівля здійснюється відповідно до річного плану.

Відповідно до частини другої статті 4 Закону в річному плані, крім інформації про замовника зокрема зазначається: назва предмета закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником (у разі поділу на лоти такі відомості повинні зазначатися стосовно кожного лота) та назви відповідних класифікаторів предмета закупівлі і частин предмета закупівлі (лотів) (за наявності); розмір бюджетного призначення та/або очікувана вартість предмета закупівлі; код економічної класифікації видатків бюджету (для бюджетних коштів); вид закупівлі та орієнтовний початок проведення.

Отже, Законом передбачено зазначати в річному плані саме орієнтовний початок проведення закупівлі, а не строк поставки товару/строк дії договору про закупівлю.

 

 

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Оприлюднення інформації про закупівлю