29.11.2021      Міністерство економіки України -> Консультації
Міністерство економіки України

Консультації

Запит від Публічне акціонерне торвариство "Центренерго"
Тема: Відкриті торги
Суть питання: Доброго дня!
Очікувана вартість pfregsdks робіт 40 млн. гривень.(що менше ніж 5 150 тис. євро)
Чи може Замовник оголосити відкриті торги з додатковим оприлюдненням оголошення анлійською мовою (по схемі "європейські торги")?
Чи буде це порушенням Закону України "Про публічні закупівлі"?
З повагою,
Валерій Ігнатенко
Відповідь на запит 182/2016

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Водночас повідомляємо, що на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель, за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?lang=uk-UA&id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&pageNumber=3&fCtx=inName&fSort=date&fSdir=desc , розміщено лист від 05.08.2016
№ 3302-06/24704-06 “Щодо розгляду тендерних пропозицій учасників процедур закупівель, очікувана вартість яких перевищує вартісні межі, встановлені в частині четвертій статті 10 Закону”.

Разом з тим, відповідно до частини четвертої статті 10 Закону оголошення про проведення процедури закупівлі у строки, встановлені у частині першій цієї статті, обов’язково додатково оприлюднюються на веб-порталі Уповноваженого органу англійською мовою, якщо очікувана вартість закупівлі перевищує суму, еквівалентну:для товарів і послуг - 133 тисячам євро;для робіт - 5150 тисячам євро.

Таким чином, у зв’язку з тим, що Закон містить різні алгоритми здійснення розгляду та оцінки тендерних пропозицій в залежності від очікуваної вартості, замовник обов’язково додатково оприлюднює оголошення про проведення процедури закупівлі на веб-порталі Уповноваженого органу англійською мовою, саме у разі якщо очікувана вартість закупівлі перевищує межі встановлені в частині четвертій статті 10 Закону.

Поряд з цим, якщо очікувана вартість закупівлі не перевищує межі встановлені в частині четвертій статті 10 Закону, замовник зобов”язаний здійснювати таку закупівлю з дотриманням відповідних вимог Закону.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Відкриті торги Розгляд тендерних пропозицій