15.07.2024      Міністерство економіки України -> Консультації з питань публічних закупівель
Міністерство економіки України

Консультації з питань публічних закупівель

Запит від Млинівська селищна рада Млинівського району Рівненської області
Тема: Допорогові закупівлі
Тема розширена: Застоування процедури "допорогові закупівлі"
Суть питання: Доброї пори, доби.

Хочемо провести допорогову процедуру закупівлі щодо закупівлі товару, щодо якого вартість предмета закупівлі не перевищує 200 тис.грн. З метою правильного застосування законодавства про публічні закупівлі у даному випадку, просимо надати роз'яснення щодо наступних питань:
1.В ЗУ "Про публічні закупівлі,зокрема ст.2, вказано,що замовники можуть використовувати електронну систему закупівель з метою відбору постачальника товару (товарів), надавача послуги (послуг) та виконавця робіт для укладення договору. Також у вашому роз'яснені зазначеється, що у разі проведення відбору учасника, у даному випадку, застосовується наказ ДП "ПРОЗОРО" (порядок здійснення допорогових закупівель. Тобто замовнику необхідно прийняти рішення про застосування даного наказу, чи необхідно затвердити подібний в себе??
2. Відповідно до ст. 2 ЗУ"Про публічні закупівлі" замовник застосовує саме електронну систему для відбору постачальника, тобто в який спосіб, окрім здійснення допорогової закупівлі, якщо в установі не застосовується положення про допорогові закупівлі, замовник може застосовувати електронну систему закупівель???
3. Також цікавить питання про те, хто приймає рішення щодо застосування допорогової закупівлі, якщо повноваження щодо застосування електронної системи закупівель, у разі якщо вартість предмета закупівлі не перевищує 200 тис.грн., надані тендерному комітету, безповередньо замовник, чи під час планування закупівель тендерний комітет??
4. Якщо застосовуємо процедуру "допорогові закупівлі", чи необхідно при закупівлі всіх товарів і послуг, щодо яких вартість предмета закупівлі не перевищує 200 тис.грн. замовнику застосовувати дану процедуру, чи замовник має право на власний вибір застосовувати допороги (наприклад щодо одного предмета заупівлі - звіт про укладений договір, а щодо іншого - допорогова закупівля), якщо таке заначити в розпорядчому документі?

Зарря дякужмо за надання консультації.
Відповідь на запит 632/2018

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Водночас повідомляємо, що питання прийняття рішення про здійснення допорогових закупівель, визначення відповідальних осіб за проведення допорогових закупівель, планування закупівель та передумов для застосування процедур закупівель, розглянуто в листах від 30.09.2016 № 3302-06/31462-06 “Щодо здійснення закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою вартісних меж, встановлених  абзацами другим і третім частини першої статті 2 Закону” та від 28.12.2017 № 3304-06/48844-06 “Щодо передумов здійснення закупівель”, які розміщені на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланнями: http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?lang=uk-UA&id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&pageNumber=7&fCtx=inName&fSort=date&fSdir=desc та http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?lang=uk-UA&id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&pageNumber=2&fCtx=inName&fSort=date&fSdir=desc

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Допорогові закупівлі Тендерний комітет Сфера застосування Закону Уповноважена особа