24.09.2021      Міністерство економіки України -> Консультації
Міністерство економіки України

Консультації

Запит від державне підприємство "Інформаційні судові системи"
Тема: Переговорна процедура закупівлі
Суть питання: Нас запросили для участі в переговорній процедурі закупівлі. Одним із документів є консультативне повідомлення науково-дослідного центру із інформацією, що в нас є всі підстави приймати участь у переговорній процедурі закупівлі.
Дата запиту 27.04.2020 року. Висновок був отриманий до 19.04 із посиланням на старий закон.
Теперь для участі у цій закупівлі нам необхідно отримати новий документ на підтвердження підстав для участі? чи можна використовувати вже отриманий документ, приймаючи до уваги, що на дату його отримання був чинний інший нормативний документ?
Відповідь на запит 740/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (в редакції Закону № 114-IX від 19.09.2019) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Відповідно до частини першої статті 40 Закону переговорна процедура закупівлі використовується замовником як виняток і відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю після проведення переговорів щодо ціни та інших умов договору про закупівлю з одним або кількома учасниками процедури закупівлі.

Разом з тим відповідно до частини четвертої статті 40 Закону за результатами проведених переговорів з учасником (учасниками) процедури закупівлі замовник приймає рішення про намір укласти договір про закупівлю.

Згідно з частиною шостою статті 40 Закону повідомлення про намір укласти договір про закупівлю повинно містити таку інформацію, зокрема обґрунтування застосування переговорної процедури закупівлі з посиланням на експертні, нормативні, технічні та інші документи, що підтверджують наявність умов застосування переговорної процедури закупівлі.

При цьому замовник самостійно визначає документи, що підтверджують наявність умов застосування переговорної процедури закупівлі. 

Отже, оскільки договір про закупівлю укладається після проведення замовником переговорів з учасником (учасниками), з питання, порушеного у запиті пропонуємо звернутися безпосередньо до  замовника.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Переговорна процедура закупівлі