27.09.2021      Міністерство економіки України -> Консультації
Міністерство економіки України

Консультації

Запит від ТОВ "Санаторій Арктика"
Тема: Тендерна документація
Тема розширена: ст. 17, 18 ЗУ "Про публічні закупівлі"
Суть питання: Звертаємось до Вас з приводу надання документів на переможця по ст. 17 Закону. Питання 1: якщо Замовник оприлюднив повідомлення про намір укладання договору в пятницю о 18.30, з якого часу починається відлік?
Питання 2: Яким чином переможцю надавати документи на переможця в строк 5 днів та відправляти Замовнику, якщо довідки з МВС та податкової інспекції робляться не менш 5 днів?
Питання3: Два учасника в процедурі відкритих торгів, одного відхиляють,яким чином він буде оскаржувати відхилення в АМКУ, якщо не має наміру про укладання?
Відповідь на запит 184/2016

    Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

   1. Статтею 252 Цивільного кодексу України (далі — ЦК України) передбачено, що строк визначається роками, місяцями, тижнями, днями або годинами. При цьому термін визначається календарною датою або вказівкою на подію, яка має неминуче настати.

   Відповідно до статті 253 ЦК України перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов’язано його початок.

   2. Ураховуючи вимоги пункту 29 частини першої статті 1 Закону, тендерна документація розробляється та затверджується замовником і повинна містити перелік складових, визначених частиною другою статті 22 Закону, зокрема вимоги, встановлені статтею 17 цього Закону, та інформацію про спосіб підтвердження відповідності учасників установленим вимогам згідно із законодавством. Замовник не вимагає документального підтвердження інформації про відповідність вимогам статті 17 у разі, якщо така інформація міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним.

   Разом з тим відповідно до частини третьої статті 17 Закону, зокрема переможець торгів у строк, що не перевищує п'яти днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір, повинен надати замовнику документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 2, 3, 5, 6 і 8 частини першої цієї статті.

   Таким чином, Законом встановлена імперативна норма, яка передбачає строк для надання переможцем торгів документів, що підтверджують відсутність підстав згідно статті 17 Закону.

   3. Повідомляємо, що наразі Міністерством ведеться робота щодо виявлення неточностей у Законі та удосконалення застосування системи електронних закупівель, які будуть опрацьовані разом із заінтересованими органами влади під час підготовки відповідного законопроекту. У зв’язку з цим надіслана інформація взята до відома та буде врахована в роботі.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Відкриті торги