01.12.2022      Міністерство економіки України -> Консультації з питань публічних закупівель
Міністерство економіки України

Консультації з питань публічних закупівель

Запит від Управління поліції охорони в Харківській області
Тема: Планування закупівель
Суть питання: Доброго дня!Наша державна установа є Замовником в розумінні Закону, але ми також приймаємо участь у тендерах в якості учасників (надаємо охоронні послуги). Для цього необхідно оплатити послуги електронного майданчика, на якому подається тендерна пропозиція, а також оплатити послуги з отримання довідок про несудимість з органів МВС. Чи є зазначені послуги предметами закупівлі у розумінні Закону?
Відповідь на запит 778/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (в редакції Закону № 114-IX від 19.09.2019) (далі – Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад

Водночас повідомляємо, що на схоже за змістом питання надано відповідь у запиті 679/2020, розміщеному на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням https://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=fcb96d91-46d4-40dc-8c99-31a1272c5fcf&lang=uk-UA

У свою чергу, згідно з абзацом двадцятим пункту 21 Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 № 166, оператор авторизованого/попередньо авторизованого електронного майданчика може передбачити на авторизованому/попередньо авторизованому електронному майданчику можливість надання додаткових послуг замовнику та учаснику, в тому числі на платній основі.

Таким чином, у разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких не перевищує 50 тисяч гривень, без використання електронної системи закупівель замовник обов'язково оприлюднює в електронній системі закупівель відповідно до статті 10 цього Закону звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель.

Поряд з цим довідково повідомляємо, що інформація про отримання довідки про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством України, міститься в листі від  16.01.2020 №  3304-04/2361-06 "Щодо інформації про перелік відкритих єдиних державних реєстрів, доступ до яких є вільним", розміщеному на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням https://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=3304-04%2F2361-06

При цьому виходячи зі змісту пункту 18 Розділу V Порядку доступу до відомостей персонально-довідкового обліку єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 29.11.2016  № 1256, надання документу, який містить відомості з персонально-довідкового обліку єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України, здійснюється безоплатно в строк до 30 календарних днів з дня надходження запиту.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Сфера застосування Закону Планування закупівель