Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
15.03.2017 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
10934 / 10541
ННЦ "Інститут метрології" визнано переможцем відкритих торгів на послуги щодо проведення повірки засобів вимірювання. Існує необхідність залучити субпідрядника для виконання зазначених послуг на суму, що перевищує 200 тис. грн. Розрахунок за виконані послуги проводитиметься за госпдоговірні кошти. Чи потрібно нам проводити процедуру закупівлі на послуги субпідрядника. Який статус має ННЦ "Інститут метрології" при залученні субпідрядника (Замовник чи Учасник)Якими нормативними документами потрібно керуватися по суті заданого питання? Дякуємо за Відповідь!
Відповідь
09.03.2017 Запитання      Тема: Тендерна документація Розширений перегляд
7165 / 7083
Керуючись п.11, 12, 13 ст.8 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), просимо надати роз’яснення з такого питання. В листі від 24.11.2016 р. N 3302-06/38090-06 Щодо застосування санкцій МЕРТ рекомендував замовникам при здійсненні закупівель відповідно до Закону України "Про публічні закупівлі" ураховувати вимоги Закону України "Про санкції" та Указу Президента від 17.10.2016 N 467/2016 "Про рішення Ради Національної безпеки і оборони України від 16 вересня 2016 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" (далі – Санкції). Наразі незрозумілими є такі моменти: 1) В якому розділі тендерної документації замовник повинен враховувати (встановлювати вимогу) зазначене рішення РНБО. 2) Яким чином повинен діяти замовник в разі, якщо він виявить, що до засновника(ів) та/або кінцевого(их) бенефіцара(ів) учасника процедури закупівлі застосовано Санкції. Просимо надати відповіді на поставлені питання.
Відповідь
02.03.2017 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
6779 / 6728
Відповідно до статті 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації», просимо надати роз’яснення щодо порядку видачі експлуатаційного дозволу для операторів ринку, визначеного Законом України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (далі-Закон). Згідно із ст. 23 Закону експлуатаційний дозвіл отримують оператори ринку, що провадять діяльність пов’язану з виробництвом та/або зберіганням харчових продуктів тваринного походження. Пунктом 55 ч. 1 ст. 1 Закону визначено, що оператор ринку харчових продуктів - суб’єкт господарювання, який провадить діяльність з метою або без мети отримання прибутку та в управлінні якого перебувають потужності, на яких здійснюється первинне виробництво, виробництво, реалізація та/або обіг харчових продуктів та/або інших об’єктів санітарних заходів. Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 23 Закону, експлуатаційний дозвіл видається на потужності, що розташовані за однією адресою (з деталізацією на рівні виробничої лінії та/або харчових продуктів залежно від виду діяльності оператора ринку) і визначені оператором ринку. В зв’язку із вищевказаним просимо повідомити на нашу адресу відповідь на наступні питання : 1. Чи може отримати експлуатаційний дозвіл підприємство на орендовані або субарендовані потужності, тобто потужності, які не є його власністю; 2. Чи можна отримати експлуатаційний дозвіл на частину орендованих субарендованих приміщень, які розташовані за однією адресою та входять до складу одного складського комплексу. Запитувану інформацію прошу надати на електронну адресу [email protected] у визначений законом строк. Вищевказана інформація нами запитується у зв’язку із необхідністю отримати експлуатаційний дозвіл на частину потужності, яка входить до складу складського комплексу та використовується нами на праві оренди (суборенди) з метою подальшого використання вказаного дозволу в свої підприємницькій діяльності та участі в тендерах, оскільки такий документ вимагають замовники надвати у складі пропозицій.
Відповідь
02.03.2017 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
8630 / 8432
Відповідно до ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі», умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури. Проте, ч. 2 ст. 21 цього Закону встановлює, що в оголошенні про проведення процедури відкритих торгів обов'язково зазначається зокрема очікувана вартість закупівлі товарів, робіт або послуг із зазначенням інформації про включення до очікуваної вартості податку на додану вартість (ПДВ) та інших податків і зборів. Тобто законодавець передбачив можливість встановлення очікуваної вартості БЕЗ врахування ПДВ. Таким чином виникає питання наступне питання: Якщо в результаті проведення тендеру переможцем стає компанія платник ПДВ, але пропозиція подавалася відповідно до вимог тендерної документації без врахування ПДВ (як загалом, так і за одиницю товару), яким чином має враховуватись ПДВ в договорі умови якого, згідно вимог законодавства, не можуть відрізнятися від змісту тендерної пропозиції?
Відповідь
28.02.2017 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
8162 / 7832
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 10 ЗУ «Про публічні закупівлі», замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, зокрема оголошення про проведення процедури закупівлі. Форма оголошення про проведення відкритих торгів затверджена Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 22.03.2016 № 490. При цьому у вищезазначеному наказі зазначено, що після внесення усієї обов’язкової інформації, передбаченої формою документа та накладання електронного цифрового підпису, електронна система закупівель автоматично створює документ, який у разі потреби може бути роздрукований. Таким чином, оголошення за вказаною формою, складається не замовником самостійно, а створюється через електронну систему закупівель. Виходячи з цього, постає питання щодо необхідності завантаження замовником до електронної системи закупівель разом із тендерною документацією відповідного оголошення, складеного безпосередньо ним самостійно у певному електронному форматі (наприклад, «.doc», «.pdf» або «.jpg»). Чи необхідно завантажувати до системи таке оголошення?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2