Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
08.09.2017 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
11154 / 10821
Відповідно до ч.4 ст.35 ЗУ "Про публічні закупівлі" була проведена переговорна процедура. У ч 4. ст. 35 закону зазначено - що "предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації" Нами, як замовником в проект договору та тендерній документації відкритих торгів була зазначена вимога щодо ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИКОНАННЯ ДОГОВОРУ ст. 26 ЗУ "Про Публічні закупівлі" Питання: Чи правоміроно в Переговорній процедурі вилучення з проекту договору розділу про Забезпечення виконання договору ? Чи необхідно вимагати в Переговорній процедурі забезпечення виконання договору та залишати розділ в договорі на підставі того що ця вимога була зазначена в тендерній документації ?
Відповідь
23.08.2017 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
10321 / 10206
Замовником було двічі відмінено тендер через відсутність достатньої кількості учасників.Тому згідно з п. 4 ч. 2 ст. 39 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон) Замовник у даному випадку може застосувати переговорну процедуру закупівлі.У цій ситуації виникають такі питання: 1.Чи може Замовник запросити на переговорну процедуру закупівлі учасника, що подав пропозицію під час останніх відкритих торгів за тим же предметом закупівлі.Якими критеріями відбору учасника повинен керуватися Замовник?Чи можуть бути запршені на переговори одразу двоє учасників? 2. Чи повинен Замовник на підставі п. 3 ст. 16; п. 4 ч. 2 ст. 39 Закону складати нову тендерну документацію для переговорної процедури для учасника? 3. Чи розповсюджуються положення ст. 17 Закону на дану ситуацію, тобто чи повинен учасник з яким замовник провів переговори та направив повідомлення про намір укласти договір надати замовнику документи передбачені п. 2,3,5,6 і 8 ч. 1 ст. 17 Закону протягом 5 днів з дати оприлюднення повідомлення про намір укласти договір?
Відповідь
21.08.2017 Запитання      Тема: Допорогові закупівлі Розширений перегляд
8583 / 8576
У підвідомчому органі Фонду з 2005 року діє договір про надання послуг з централізованого опалення з автоматичною пролонгацією на кожен рік, контрагент - суб'єкт природної монополії, відмовляється розривати договір, аргументуючи відмову відсутністю умов для розірвання у договорі. Яким чином забезпечити виконання вимог Закону України “Про публічні закупівлі” в частині оприлюднення звіту або використання електронної системи, якщо сума за опалювальний період з жовтня 2016 року по квітень 2017 року вже перевищує 50 тис. грн? Чи є вищезазначена ситуація порушенням положень Закону України “Про публічні закупівлі”, оскільки на відповідному ринку відсутня конкуренція (у тому числі з технічних причин), внаслідок чого договір може бути укладено лише з одним постачальником, за відсутності при цьому альтернативи та необхідність у переукладанні договору?
Відповідь
21.08.2017 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
11105 / 11062
Два раза не відбулись відкриті торги; один раз по причині відсутності учасників; другий раз частково за лотами (два сиграли два-не сиграли).Можем ли застосувати переговорну процедуру на два лота яки не сиграли!!!! Сума дву лотів не перевищує 200 тисяч.грн.
Відповідь
18.08.2017 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
12912 / 13009
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 35 Закону України “Про публічні закупівлі” (надалі - Закон) переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі, якщо замовником було двічі відмінено тендер через відсутність достатньої кількості учасників, при цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації. Виходячи із змісту даної норми, виходить, що задля отримання підстав для проведення переговорної процедури закупівлі замовник повинен: 1.Двічі відмінити тендер. 2.Обидва рази тендер повинен бути відмінений через відсутність достатньої кількості учасників. Виключний перелік підстав для відміни торгів викладено в ч. 1 ст. 31 Закону: Стаття 31. Відміна замовником торгів чи визнання їх такими, що не відбулися 1. Замовник відміняє торги в разі: відсутності подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг; неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель; порушення порядку оприлюднення оголошення про проведення процедури закупівлі, повідомлення про намір укласти договір, передбаченого цим Законом; подання для участі в них менше двох тендерних пропозицій, а в разі здійснення закупівлі за рамковими угодами з кількома учасниками - менше трьох пропозицій; допущення до оцінки менше двох тендерних пропозицій, а в разі здійснення закупівлі за рамковими угодами з кількома учасниками - менше трьох пропозицій; відхилення всіх тендерних пропозицій згідно з цим Законом. Зміст вищевказаної статті не передбачає такої підстави для відміни торгів , як “відсутність достатньої кількості учасників”. Прохання надати відповідь - яка з підстав для відміни замовником торгів, перелічених в ст. 31 Закону є тотожною поняттю - відсутність достатньої кількості учасників.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2