Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
27.04.2017 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
8906 / 8724
Наше підприємство (комунальне підприємство) виграло торги у замовника на надання послуг у розмірі 17 млн. грн. згідно тендерної документації генпідрядник не вказує в своєї тендерної пропозиції про залучення субпідрядників, у разі надання послуг останніми у розмірі до 20 % від загального обсягу. Під час виконання умов договору у генпідрядника виникла потреба залучити субпідрядну організацію до надання послуг. Вартість послуг субпідрядника складає 0,8 млн. грн. (що становить менш ніж 20% від загального обсягу). Питання: Чи повинен генпідрядник у цьому випадку проводити процедуру закупівлі для визначення субпідрядника?
Відповідь
19.04.2017 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
7449 / 7124
Замовник закупівлі № ЦБД UA-2017-04-04-002333-b в тендерній документації вимагає на стадії преквалікації учасникам виконати пробне нанесення горизонтальної розмітки фарбою та скляними кульками на вулиці м. Дніпро. Для проведення перевірки замовник створює комісію, яка складається з членів Тендерного комітету. Учасники зобов’язані з’явитись у зазначеному місці, із своїми матеріалами, технікою для проведення: нанесення горизонтальної дорожньої розмітки фарбою та скляними кульками на вулиці м. Дніпро . У разі, якщо Учасники не з’явились Замовник буде вважати, що учасником надано недостовірну, або завідомо неправдиву інформацію та його тендерна пропозиція буде відхилена на підставі пункту 4 ст. 30 «Відхилення тендерних пропозицій» Закону України «Про публічні закупівлі». Після нанесення учасниками дорожньої розмітки складається акт, який підписується усіма членами комісії, представником замовника та представниками учасників. В зазначеному акті обов’язково зазначається: якість нанесення краски, якість краски, кількість кульок. Для перевірки якості запропонованих, послуг замовник спостерігає за нанесеними учасниками дорожніми розмітками протягом 2 робочих днів. Після закінчення зазначеного терміну замовник надсилає всім учасникам та членам комісії письмове запрошення для участі в ІІ етапі перевірки пропонованих послуг з нанесення дорожньої розмітки, а саме: розгляду результатів перевірки. Після чого складається відповідний акт, який підписується усіма членами комісії, представником замовника та представниками учасників. Замовник допускає до аукціону тільки тих учасників, зразки яких відповідають усім технічним вимогам зазначеним в тендерній документації. Просимо розяснити чи є дана вимога правомірною?
Відповідь
18.04.2017 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
9162 / 8797
Відповідно до ч. 1 ст. 28 Закону України "Про публічні закупівлі" Критеріями оцінки є: у разі здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, що виробляються, виконуються чи надаються не за окремо розробленою специфікацією (технічним проектом), для яких існує постійно діючий ринок, - ціна; у разі здійснення закупівлі, яка має складний або спеціалізований характер (у тому числі консультаційних послуг, наукових досліджень, експериментів або розробок, дослідно-конструкторських робіт), - ціна разом з іншими критеріями оцінки, зокрема, такими як: умови оплати, строк виконання, гарантійне обслуговування, експлуатаційні витрати, передача технології та підготовка управлінських, наукових і виробничих кадрів. Питання: чи є перелік інших критеріїв оцінки, визначений в Законі вичерпним, чи замовник може додатково встановлювати власні критерії оцінки, наприклад "Якість" або "Досвід"???
Відповідь
13.04.2017 Запитання      Тема: Тендерна документація Розширений перегляд
6151 / 6422
Приватне підприємство «УкрШелтер» має намір взяти участь у тендері UA-2017-04-03-000674-a за процедурою відкритих електронних торгів на закупівлю маскувальних комплектів оптичних типу (МКО-С, МКО-Л, МКО-З), який проводиться військовою частиною А 0853. Однією з вимог тендерної документації є включення до умов договору положень про: 1. Ведення окремого бухгалтерського обліку витрат на постачання та про перевірку обліку витрат Замовником та Військовим представництвом Міністерства Оборони України. 2. Визначення договірної ціни Замовником з урахуванням висновку Військового представництва Міністерства Оборони України. 3. Перевірку розрахунково-калькуляційних матеріалів Військовим представництвом Міністерства Оборони України та складення останнім висновку про обґрунтованість витрат. 4. Узгодження залучення співвиконавців (контрагентів) у письмовому вигляді із Замовником. Просимо роз’яснити, чи відповідають такі вимоги Замовника законодавству України, оскільки відповідно до Постанови КМУ № 464 від 27.04.2011р. проведення аналізу собівартості та трудомісткості продукції оборонного призначення можливе лише за державним оборонним замовленням, а зазначений тендер не відноситься до державного оборонного замовлення. Крім того, узгодження залучення співвиконавців (контрагентів) можливе лише у випадку закупівлі робіт (послуг), а визначення ціни здійснюється відповідно до акцептованих пропозицій учасників торгів, за результатами аукціону.
Відповідь
10.04.2017 Запитання      Тема: Тендерна документація Розширений перегляд
6014 / 5965
Чи вважається порушенням ч.3 ст.22 Закону України "Про публічні закупівлі", або інших норм законодавства щодо закупівлі товарів, робіт і послуг державними установами, якщо в тендерній документації вказано обмеження на походження предмету закупівлі: варіант 1: виробником не може бути держава агресор (РФ); варіант 2: товар має бути виробленим в Україні. Дякую.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2