Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
11.06.2020 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
3818 / 3836
Відповідно до ст.17 Закону України «Про публічні закупівлі» замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов'язаний відхилити тендерну пропозицію учасника або відмовити в участі у переговорній процедурі закупівлі, якщо учасник процедури закупівлі має заборгованість із сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), крім випадку, якщо такий учасник здійснив заходи щодо розстрочення і відстрочення такої заборгованості у порядку та на умовах, визначених законодавством країни реєстрації такого учасника. Вимога встановлена до Учасника, та підлягає розгляду до визначення результатів розгляду пропозиції. Інформація про наявність/ відсутність податкового боргу змінюється щоденно, у зв’язку з цим постає питання: 1. на яку дату у учасника не повинно бути боргу -–на дату складання пропозиції, або на дату подання пропозиції, або на дату оцінки пропозиції? 2. який ресурс відкритих даних є офіційним та актуальним для перевірки суб’єктів господарювання, які мають податковий борг? Тобто такий, де інформація оновлюється щоденно.
Відповідь
11.06.2020 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
4652 / 4539
Чи дозволяється в договорах, укладених за переговорною процедурою згідно підстав визначених статтею 40 Закону України "Про публічні закупівлі" встановити, що умови договору застосовуються до відносин між сторонами, які виникли до його укладення.(ч.3. ст. 631 ЦК України)?
Відповідь
11.06.2020 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
2859 / 2917
Відповідно ч. 9 ст. 26 Закону України «Про публічні закупівлі» зазначено наступне: «учасник процедури закупівлі виправляє невідповідності в інформації та/або документах, що подані ним у своїй тендерній пропозиції, виявлені замовником після розкриття тендерних пропозицій, шляхом завантаження через електронну систему закупівель уточнених або нових документів в електронній системі закупівель протягом 24 годин з моменту розміщення замовником в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей.» Чи дозволено учасникам виправляти помилки шляхом дозавантаження відсутніх документів?
Відповідь
11.06.2020 Запитання      Тема: Тендерна документація Розширений перегляд
3230 / 3244
Доброго дня! Просимо надати відповідь на таке питання щодо публічних закупівель. Чи можна змінювати замовника, якщо тендер вже проведено та визначено переможця? Наприклад, орган місцевого самоврядування – міська рада прийняла рішення про зміну замовника з комунального підприємства на виконавчий орган ради – виконавчий комітет або самостійний структурний підрозділ міської ради (управління чи відділ). Або ж навпаки – з виконавчого органу міської ради на комунальне підприємство. Питання виникле у зв’язку з тим, що міська рада є найвищим органом управління у виконавчих органах міської ради та засновником комунальних підприємств. Дякуємо за відповідь
Відповідь
11.06.2020 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
4134 / 4005
Замовником відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» у редакції, що діє з 19.04.2020 (далі – Закон), проведено закупівлю послуг за переговорною процедурою відкритих торгів та укладено договір про закупівлю на основі типового договору, затвердженого Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Відповідно ч. 1 ст. 41 Закону Договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексів України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом. Частиною четвертою ст. 2 Закону визначені 4 категорії замовників, що використовуються у цьому Законі. Відповідно до вимог Закону інформація про категорію замовника повинна міститись у річному плані, в оголошеннях конкурентних процедур закупівель/спрощеної закупівлі, в протоколах розкриття тендерних пропозицій/пропозицій, розгляду тендерних пропозицій і кваліфікаційного відбору, повідомленні про намір укласти договір про закупівлю, звітах про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, про результати проведення закупівлі з використанням електронної системи закупівель і про результати проведення процедури закупівлі, у повідомленні про внесення змін до договору та у звіті про виконання договору про закупівлю. Вимогу щодо наявності інформації про категорію замовника у договорі у Законі відсутня. Цивільний та Господарський кодекси України також не містять вимог, щодо визначення сторони договору з посиланням на його категорію або іншого використання категорії у договорі. Враховуючи зазначене просимо надати роз’яснення щодо правомірності укладання договору про закупівлю без зазначення у договорі категорії замовника.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2