Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
13.10.2023 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
922 / 939
Згідно яких пунктів постанови 1275 від 11.11.2022(зі змінами) можна вносити зміни в істотні умови договору ( а саме закрити договір зменшивши загальну кількість і суму договору або продовжити термін поставки товару), якщо договір на закупівлю продуктів харчування був укладений до внесення останніх змін БЕЗ використання електронної системи закупівель. Підпунктом 4 пункту 3 Особливостей ПКМУ №1275 визначено, що оборонні закупівлі товарів, робіт і послуг, що розпочаті до набрання чинності цією постановою, завершуються в порядку, що діяв до набрання чинності цією постановою. ПИТАННЯ: 1) якими пунктами керуватись, якщо необхідно закрити договір при цьому зменшивши суму договору, відповідно і кількість на закупівлю продуктів харчування (далі-товар)? 2)якими пунктами кекуватись, щоб продовжити строк поставки товару (строк дії договору до 31.12.2023)?
Відповідь
12.10.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1297 / 1279
В тендерній документації в технічній частині Замовник написав, що "Кошторис повинен бути розрахований згідно Кошторисних норм України "Настанови з визначення вартості будівництва" зі змінами", більше ніяких документі не вимагає, окремого переліку не має. Чи потрібно подавати будь-які кошторисні документи в такому разі? Адже тендер на 11 млн.грн. капіатльний ремонт. Чи буде вірно, якщо Учасник не подасть жодного документа, окрім форми "Тендерна пропозиція" де буде вказана лише ціна.
Відповідь
12.10.2023 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
1330 / 1389
Замовником було проведено відкриті торги №UA-2021-08-06-005602-a Виникли питання щодо виконання укладеного тендерного договору, а саме в частині інтелектуальної власності (авторські права) на проєктну документацію, - п. 5.7 укладеного тендерного договору Регіональний офіс водних ресурсів у Миколаївській області (далі -– Замовник), уклав з фізичною особою-підприємцем (далі – Автор проєкту) господарський договір (далі - договір №1) про виготовлення проєктної документації на будівництво об’єкту. Договір №1 Автором проєкту виконано та Замовнику надано проєкту документацію (далі – результат робіт). По умовам договору №1, Автор проєкту автоматично (примітка: без жодних документів, актів тощо) передає (відчужує) Замовнику всі виключні майнові права інтелектуальної власності (авторські права) на результат робіт. Жодних інших умов стосовно інтелектуальної власності (авторські права) на результат робіт у договорі №1 не вказано. Після виконання договору №1, у Замовника виникла необхідність у редагуванні проєктної документації, - результатів робіт. Просимо надати роз’яснення на наступні питання: 1. чи відбулась автоматична передача всіх виключних майнових права інтелектуальної власності (авторські права) на результат робіт, або потрібно було між вищенаведеними сторонами укладати додатковий договір про передачу цих прав? 2. чи зобов’язаний Замовник у разі потреби редагування, з Автором проєкту узгоджувати редагування проєктної документації, - результатів робіт?
Відповідь
11.10.2023 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
1097 / 1103
Доброго дня! Підскажіть будь ласка відбувається об`єднання двох закладів шляхом злиття, буде створюватись нова юридична установа. Підскажіть, що робити з договорами, які діють на момент злиття, розривати, робити додаткову угоду на правонаступництво, як правильно? Коди дк в новій установі будуть з нуля рахуватися чи підбиватися?
Відповідь
11.10.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1408 / 1473
Замовником було відхилено учасника з найбільш економічно вигідною ціною. Учасник подав скаргу до Антимонопольного комітету. 05.10.2023 було засідання Антимонопольного комітету, де було прийнято рішення скасувати рішення Замовника. 06.10.2023 Антимонопольний комітет розмістив на майданчику Prozorro Інформацію про резолютивну частину рішення від 05.10.2023 № 15907, а саме рішення НІ, що не дає можливості Замовнику скасувати своє рішення, та повернути попереднього учасника у переможці. Що у цьому випадку має робити Замовник? Чи є якісь терміни у даній процедурі? Чи не пропустили ці терміни ми, як Замовник? Які наші подальші дії?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2