Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
30.04.2020 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
923 / 905
Договори на закупівлю послуг з теплопостачання або водопостачання укладені на декілька років за умови його пролонгації на кожний наступний бюджетний рік. Пролонгація договору на наступний рік здійснюється на підставі додаткових угод. При цьому за умовами кожної додаткової угоди змінюється її істотна умова, а саме збільшується сума договору. Чи є порушенням вимог ЗУ "Про публічні закупівлі" укладення додаткових угод, які збільшують загальну суму договору (з урахуванням змін) на суму, що перевищує 200 тис.грн.?
Відповідь
29.04.2020 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
1043 / 985
На ринку палива відбувається значне зниження вартості за одиницу товару. На яких підставах і як змінити умови укладенного договору на закупівлю палива на 2020 рік при значному знижені ціни? Договір укладався післі проведення відкритих торгів в січня 2020 року.
Відповідь
27.04.2020 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
1030 / 985
Добрий день, підскажіть будь-ласка. Чи зобов'язаний пібрядник (будівельна організація) у випадку придбання нею будівельних матеріалів дешевше ніж очікувалось, знижувати вартість Договору
Відповідь
23.04.2020 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
1289 / 1247
За результатами закупівлі укладено договір на капітальний ремонт автомобільної дороги державного значення. У відповідності до ч.4 ст.36 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі-Закон). Виходячи зі змісту ст.19 Закону, звіт про результати проведення процедури закупівлі є підсумковим документом, який фіксує завершення процедури закупівлі та містить інформацію щодо дати укладення договору про закупівлю. В подальшому, договірні взаємовідносини між сторонами здійснюються у відповідності до цивільного та господарського законодавства. В розумінні Закону, процедура закупівлі завершується оприлюдненням звіту про результати її проведення, а не оприлюдненням звіту про виконання договору про закупівлю. Згідно з ч. 1 ст. 36 Закону договір укладається відповідно до норм ЦКУ та ГКУ з урахуванням особливостей, визначених цим Законом. Згідно ст.638 ЦКУ договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Частиною 5 ст.318 ГКУ передбачено, що договір підряду на капітальне будівництво повинен передбачати: найменування сторін, якими за таким видом договору є підрядник та замовник, предмет договору (найменування об'єкту, обсяги і види робіт, передбачених проектом); строки початку і завершення будівництва, виконання робіт; вартість та порядок фінансування будівництва об'єкта (робіт). Крім того, правовідносини в сфері капітального будівництва регулюються Постановою КМУ № 668 від 01.08.2005 (Загальні умови). Абзацем 9 п. 30 Загальних умов передбачено право Підрядника ініціювати внесення змін у договір підряду. Згідно п. 98 Загальних умов, у договорі підряду сторони можуть передбачати надання замовником авансу з визначенням порядку його використання. Пунком 117 Загальних умов передбачено, що внесення змін у договір підряду чи його розірвання допускається тільки за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором підряду або законом. Внесення змін у договір підряду оформлюється додатковою угодою, про що робиться застереження у договорі підряду. Таким чином, постала необхідність внести зміни до договору передбачивши можливість здійснення попередньої оплати. При цьому, просимо врахувати, що вимогами Закону(ст.36) встановлено обмеження щодо внесення змін до договору про закупівлю виключно в частині зміни його істотних умов. Звертаємо Вашу увагу, що умова щодо можливості попередньої оплати не визначена як істотна жодним чинним законом, а її необхідність для договорів підряду в капітальному будівництві не передбачена жодним чинним нормативно-правовим актом. Тому, умова щодо можливості попередньої оплати не є істотною умовою договору про закупівлю, а тому користуючись наданим п.98 Загальних умов правом, підрядник просить внести відповідні зміни до договору. Частина 1 ст.651 ЦКУ передбачає можливість внесення змін до договору за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. При цьому, ні умовами укладеного договору, ні вимогами чинного законодавства не встановлено обмежень, про які йдеться у вказаній статті ЦКУ. Частина 1 ст.627 ЦКУ передбачає, що відповідно до ст.6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості. Свобода договору проявляється у т.ч. у можливості, наданій сторонам, визначати умови такого договору. Крім того, свобода договору визнається однією із основних засад цивільного законодавства України (п.3 ст.3 ЦК України). Проте, як вже зазначалося вище, умова щодо можливості здійснення попередньої оплати не є істотною умовою договору підряду, а тому до неї не можуть бути застосовані обмеження, передбачені ст.36 Закону. Просимо надати роз’яснення, щодо можливості внесення змін до договору після завершення процедури закупівлі в частині здійснення попередньої оплати.
Відповідь
22.04.2020 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
1066 / 1054
Відділом освіти Уманської міської ради проведено торги відповідно до річної потреби 2020 року на послуги централізованого водопостачання за регульованим тарифом в обсязі 42 994 м³. Договір від 03.01.2020 року №66. Ціна договору 873 466,11 грн. з ПДВ. Тарифи на послуги централізованого водопостачання на момент укладання Договору складали - 20,316 грн. за 1 м.3 з ПДВ. Відповідно до Постанови національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 04.02.2020р. №283 ціна послуг з централізованого водопостачання з 05.02.2020р. - 25,80 грн. за 1 м.3 з ПДВ. Договором передбачено пункт 7 частини 4 статті 36 Закону України про публічні закупівлі. Відповідно до рішення Уманської міської ради від 03.04.2020р. №2.2-76/7, в зв’язку з підвищенням тарифів, були надані додаткові кошти від перерозподілу інших видатків на послуги централізованого водопостачання. Враховуючи вищезазначене, чи має право відділ освіти Уманської міської ради внести зміни до ціни договору про закупівлю в бік збільшення, без зміни обсягу закупівлі?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2