Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
21.10.2016 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
14658 / 14025
За результатами проведеної закупівлі за процедурою відкритих торгів укладено договір про закупівлю Товару-БензинуА-92 за ціною 18,18 грн. з ПДВ/літр. Під час виконання договірних зобов'язань на ринку відбулось подорожчаня бензину, про що Постачальник повідомим Замовникалистом та надав довідку ДП "Держзовнішінформ" з цінами від 20,71 грн з ПДВ/1 літр до 23,45грн з ПДВ/1 літр.Тобто ціна бензину зросла на 29 %. На підставі цієї довідки Змовник і Учасник уклали додаткову угоду на підвищення до 19,98 грн. з ПДВ/1 літр, і на наступний день ще одну - підвищення до 21,96 грн. з ПДВ/1 літр.(тобто в кожній угоді підняття ціни за 1 літр було в межах 10%). Проте обидва підвищення було зроблено виходячи з даних однієї вищезгаданої довідки, що підтверджує не коливання багаторазове, а одне зростання цін на ринку відповідного товару. Чи є дії Замовника стосовно підвищення ціни на бензин двічі (кожне в межах 10 %) порущенням, оскільки Замовник опирався на данні, вказані в одній довідці (зростання цін одразу на 29%)?Чи підвищення повинно відбуватись протягом більш довгого часового проміжку та для підтвердження повинні надаватись декілька довідок, кожна з яких повинна інформувати по ріст цін? Дякуємо!
Відповідь
20.10.2016 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
13960 / 13368
Доброго дня! Останнім часом заклади нашої області, які забезпечуються природним газом місцевим газзбутом (далі – постачальник), почали отримувати від постачальника листи з вимогою укладення з ним договорів на постачання природного газу на 2017 рік до 12.12.2016 року (розпочати процедури закупівлі не пізніше 1 листопада 2016 року). У випадку відсутності зазначених договорів газорозподільними підприємствами буде припинено газопостачання закладів. Беручи до уваги, що постачальник природного газу на 2017 рік може буде визначений виключно за результатами відкритих торгів у відповідності до Закону України «Про публічні закупівлі», на нашу думку вимога щодо укладення договору з постачальником необґрунтована та безпідставна. Ще одна вимога постачальника щодо реєстрації таких договорів в органах казначейської служби до 20.12.2016 також є порушенням законодавства. Оскільки на зазначений момент у замовників будуть відсутні затверджені кошториси на 2017 рік. Відповідно до частини 3 статті 48 Бюджетного Кодексу України укладення договору без відповідних бюджетних асигнувань є недійсним. Просимо надати роз'яснення чи правомірні дії та вимоги постачальника в умовах чинного законодавства?
Відповідь
20.10.2016 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
13927 / 13372
Чи можливо внести зміни до ціни договору, укладеного за результатом відкритих торгів, на виконання капітального ремонту обєкту, а саме: збільшити загальну вартість договору, так як, збільшилась вартість матеріалів (основних конструкцій), які будуть використані при виконанні робіт.
Відповідь
19.10.2016 Запитання      Тема: Тендерна документація Розширений перегляд
13372 / 12847
Добрий день, звертаюся до вас у зв'язку з частими випадками дискредитації прав великої групи учасників закупівель в зв'язку з неоднозначністю тлумачення закону про державні закупівлі, а також з небажанням багатьох замовників враховувати права всіх учасників, які пропонують однаково якісний товар, послугу, роботу. Опис ситуації. Закон про державні закупівлі з Статтею 16, частина 2 вказує на наступне: Замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних крітеріїв: наявність обладнання та матеріально-технічної бази; наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід; наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору. Виходячи з цього тексту вимоги пред'являються до учасників, якими є юридичні або фізичні особи, які подають заявку в тендер, в якому зазначено одне або більше з цих вимог. Таким чином у разі, коли кваліфікації учасника досить то він бере участь, але є поширені ситуації, коли права наступних типів учасників обмежені: -учасник став дистриб'ютором компанії, яка продає товари і надає послуги, але не займається продажами своїх товарів і послуг -учасник може виконати 99% предмета закупівлі крім виконання ліцензованих видів робіт (будівництво, установка пожежної сигналізації, виконанні небезпечних видів робіт і т.п.), так як це не його основний вид діяльності, але раз на рік є тендери, в яких він є. -учасник став представництвом великої компанії виробника товарів інтерес, до яких є в основному у державного замовника, але ще не зробив жодної продажі -учасник, який бере участь в великій закупівлі, де потрібно комплексне виконання, але профіль закупівлі має кілька сфер. Замовник, читаючи закон не розуміє чи може він висувати вимоги кваліфікаційних критеріїв тільки до учасника або якщо учасник через договір субпідряду, договоір ЦПХ, інші форми договорів залучає інші юридичні або фізичні особи, то чи можуть кваліфікації цих субпідрядників розцінюватися також як кваліфікації учасників. Колізія також виникає в тому, що некоректно буде з боку замовника вказувати додаткові вимоги до субпідрядників, так як ті компанії, які не мають субпідрядників можуть подумати, що замовник вимагає обов'язкової участі субпідрядників. Тобто якщо компанія дуже велика за розмірами і кваліфікаціям, то для багатьох описаних вище випадків її права не порушуються, на відміну від тих, хто не має можливості або бажання утримувати штат співробітників на всі випадки кваліфікаційних вимог, та хоче в разі рідкісної необхідності залучати на субпідряд спеціалізовану юридичну або фізичну особу. Матеріали з всеукраїнських видань, які після публікації кваліфікаційних критеріїв, надаються для вивчення замовникам не дають результату, так як видання не є відповідальними за роз'яснення в сфері державних закупівель. Матеріали з видань додаю вкладенням. Пропозиція. Прошу дати роз'яснення з цієї ситуації в закупівлях (до порогових і понад порогових) товарів, послуг, робіт. Публікація відповіді на офіційному сайті могла б виключити звинувачення в підробці документів, написаних МЕРТ.
Відповідь
19.10.2016 Запитання      Тема: Допорогові закупівлі Розширений перегляд
16295 / 15566
Добрий день, підкажіть, будь ласка, по наступному. В державній установі прийнято рішення здійснювати допорогові закупівлі на суму від 50 тис.грн. При закупівлі послуг з розподілу природного газу в мономоліста на суму 130 тис.грн. необхідно оприлюднювати звіт про укладений договір і скан-копію договору на електронному майданчику? При закупівлю постачання природного газу на суму 150 тис.грн. необхідно робити допорогову закупівлю через електронний майданчик, якщо в області зареєстрований лише 1 постачальник природного газу, чи можливо укласти прямий договір і оприлюднити звіт про укладений договір і його скан-копією? Дякую.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2