Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
06.12.2017 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
4282 / 4314
Прошу надати роз’яснення щодо застосування законодавства у сфері публічних закупівель стосовного наступних запитань: Згідно умов тендерної документації строк дії тендерних пропозицій становить 120 календарних днів з дня завершення строку для подачі тендерних пропозицій. У істотних умовах, які обов’язково включаються до договору про закупівлю та в проекті договору замовник вимагає від учасника гарантію незмінності ціни товару протягом строку дії його тендерної пропозиції (120 днів). Однак, учасники процедури закупівлі не можуть передбачити, якою буде динаміка цін на той чи інший предмет закупівлі та чи буде мати місце зростання його базової вартості. 1.Просимо роз’яснити, як співвідноситься строк дії тендерної пропозиції та п.2 ч.4 ст.36 Закону України «Про публічні закупівлі» ( зміна ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків у разі коливання ціни такого товару на ринку, за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі)? 2.Чи поширюється вимога документації про строк дії тендерних пропозицій на майбутні договірні відносини, які виникають між замовником та учасником за результатами процедури закупівлі?
Відповідь
02.12.2017 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
3844 / 3769
За результатами переговорної процедури між товариством та вищим навчальним закладом укладено договір на постачання природного газу до кінця 2017 року, за ціною 9350 грн. за 1000 м.куб. У весняно-літній період ціна за 1000 м.куб. знизилась, а тому сторони уклали додаткову угоду на постачання природного газу до 8500,80 грн. Для забезпечення взятих на себе зобов'язань товариство здійснює закупівлю природного газу через торгову біржу. З жовтня 2017 року ціна за 1000 м.куб. природного газу поступово зростає і товариство змушено поставляти природний газ навчальному закладу по заниженій ціні у зв'язку з чим несе збитки. Товариство запропонувало навчальному закладу укласти додаткову угоду про підвищення ціни за 1000 м.куб. до 9350 грн., а саме за ціною на момент укладення договору. В підтвердження зростання ціни були представлені офіційні відповіді Харківської торгово-промислової палати та органів статистики. Навчальний заклад відмовляється і просить підтвердити зростання ціни на природний газ іншим документом. Враховуючи те, що діяльність товариства направлена на отримання прибутку, та виконуючи умови договору не може нести збитки, просимо Вас надати розяснення з наступного: 1. Документом якого уповноваженого органу товариство повинно підтвердити зростання ціни на товар на підставі п.2 ч.4 ст.36 ЗУ "Про публічні закупівлі? 2. Чи може товариство після зниження ціни на товар пропонувати укласти додаткову угоду про підвищення ціни? 3. У разі відмови навчального закладу від укладення додаткової угоди про підвищення ціни, чи має право товариство в односторонньому порядку припинити поставляти природній газ та розірвати договір? З повагою Директор О.І. Сухорада
Відповідь
30.11.2017 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
5519 / 5400
Закупівля природного газу на 2018 рік здійснюється на очікувану вартість та розпочинається у 2017 році. Підписання договору можливе при затвердженні кошторису (10-15 січня 2018 року)(ст. 48 Бюджетного Кодексу України). Як забезпечити бюджетній установі опалення закладу з 01.01.2018 р., якщо не можна застосовувати частину 3 статті 631 Цивільного Кодексу України при проведенні відкритих торгів (роз’яснення Міністерства економічного розвитку і торгівлі України) . При продовженні договору на постачання природного газу 2017 року (Дія договору про закупівлю може продовжуватися на строк, достатній для проведення процедури закупівлі на початку наступного року, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в договорі, укладеному в попередньому році, якщо видатки на цю мету затверджено в установленому порядку)лімітів на січень 2018 року буде недостатньо. Також постачальники природного газу повідомили, що ліміти в одному місяці ділитися не можуть між різними постачальниками.
Відповідь
29.11.2017 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
4311 / 4219
1) Чи можна не пропорційно міняти кількість (без зміни ціни) в позиціях специфікації (одні більше, інші менше при збереженні сумарного підвищення в 20%) при продовженні дії договору на строк, достатній для проведення процедури закупівлі на початку наступного року, в обсязі, що не перевищує 20% суми, визначеної в договорі?.. 2) Чи можливо продовжувати строк дії договору, по якому сторонами ще не до кінця виконано свої зобов'язання (як в плані поставок, так і розрахунків за них)? Дякую.
Відповідь
26.11.2017 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
5032 / 4847
Просимо надати роз’яснення стосовно необхідності відображення в системі прозоро чи проведення додаткових процедур державних закупівель в разі збільшення об’ємів виконання робіт без збільшення договірної ціни. Тобто у разі збільшення об’ємів виконання робіт, на підставі внесених змін до робочого проекту, що не призводить до збільшення договірної ціни, дані зміни відображаються тільки в актах виконаних робіт чи необхідно проводити додаткові публічних закупівель Склалась ситуація, що під час реалізації природоохоронного заходу «Будівництво каналізаційних мереж в с. Родниківка Уманського району Черкаської області та їх підключення до централізованих мереж водовідведення м. Умані» (далі – Захід), Родниківська сільська рада уклала договір з підрядною організацією на підставі проведеної процедури електронних публічних закупівель ProZorro ID: UA-2017-07-14-001804-b. На підставі внесених змін в робочий проект «Будівництво каналізаційних мереж в с. Родниківка Уманського району Черкаської області та їх підключення до централізованих мереж водовідведення м. Умані», з’явилась можливість використати менше коштів по передбачених кошторисом роботах, що є невід’ємним додатком до договору підряду. Наразі відповідно до внесених змін до робочого проекту за рахунок наявних коштів без збільшення договірної ціни можна виконати роботи по будівництву напірного та самопливного колектора та монтажу третьої КНС по вул.Шевченка в с.Родниківка, що не було передбачено в кошторисі який опубліковано в системі прозоро, але ці роботи нерозривно пов’язані з реалізацією природоохоронного заходу «Будівництво каналізаційних мереж в с. Родниківка Уманського району Черкаської області та їх підключення до централізованих мереж водовідведення м. Умані» і дають можливість більшій кількості населення бути підключеним до централізованої каналізаційної системи. Просимо надати роз’яснення чи виникає необхідність відображення збільшення об’ємів робіт та процедуру її проведення в системі прозоро в разі зміни проектних рішень, що призводить до збільшення об’ємів виконання робіт без збільшення договірної ціни передбаченої договором підряду.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2