Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
02.08.2021 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
333 / 346
Ми громадська організація спортивного спрямування. Проводимо спортивні заходи, які внесені в Єдиний Календарний план Міністерства молоді та спорту. Запитання: 1. Згідно пункту 9, частини 7, статті 3 ЗУ "Про публічні закупівлі" ми можемо не проводити спрощену процедуру закупівлі, а укладати прямі договори навіть, якщо сума по одній статті витрат перевищує 50 000 грн, але є меншою ніж 200 000 грн. Чи вірно ми трактуємо статтю? 2. Згідно пункту 2, частини 7, статті 3 ЗУ "Про публічні закупівлі" якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання за наявності одного з таких випадків: відсутність конкуренції з технічних причин, яка має бути документально підтверджена замовником; Також випливає, що ми можемо не проводити спрощену систему закупівлі, а укласти прямий договір. Адже у місті Львові є тільки 1 басейн, який по технічних характеристиках підходить для проведення змагань з водного поло. Запитання: чи вірно ми трактуємо статтю і якщо так, то які саме підтверджуючі документи ми маємо надати і кому, щоб підтвердити відсутність конкуренції.
Відповідь
30.07.2021 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
394 / 401
Проведено спрощену закупівлю - "Капітальний ремонт огорожі ДНЗ". Однією із вимог до учасників боло: Копія аналогічного договору разом із усіма додатками, актами виконаних робіт, тощо. Аналогічним вважається договір на виконання робіт, аналогічних до цього предмета закупівлі. А учасник надає нам копію договору предметом якого є поточний ремонт шатрового даху та капітальний ремонт каналізаційної мережі, мотивуючи це тим, що аналогічні роботи велись, а саме: копання траншей, монтаж покрівельного покриття, а у нас монтаж металопрфільних листів. Я так розумію, що повинна його відхилити, але ще хочу консультації або посилання, де про це можна детальніше прочитати. ДЯКУЮ.
Відповідь
30.07.2021 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
494 / 556
За результатами процедури закупівлі (квітень-травень 2021 року) укладено договір 14.06.2021 року на постачання нафтового газу скрапленого. Законом України «Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” та інших законів України щодо вдосконалення системи функціонування та оскарження публічних закупівель» від 03.06.2021 № 1530-IX внесено зміни до пункту 2 частини 5 статті 41 Закону, а саме: «Обмеження щодо строків зміни ціни за одиницю товару не застосовується у випадках зміни умов договору про закупівлю бензину та дизельного пального, природного газу та електричної енергії». Ціна на нафтовий газ скраплений зростає, ми маємо керуватись Законом України “Про публічні закупівлі” до внесення змін Законом від 03.06.2021 № 1530-IX, який дозволяє без обмежень щодо строків змінювати ціну на газ, чи застосовувати обмеження, які діють з 26.06.2021.
Відповідь
30.07.2021 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
333 / 341
Доброго дня! 24.07.2021р. набрав чинності Закон Україні № 1599-IX від 01.07.2021р. «Про внесення зміни до розділу X "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про публічні закупівлі" щодо виключення можливості здійснення закупівель без використання електронної системи закупівель» (далі за текстом – закон). Абзацом 4 цього Закону зазначено: Установити, що на період дії встановленого Кабінетом Міністрів України карантину, відповідно до Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб", закупівля товарів (крім лікарських засобів, вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів, розхідних матеріалів для надання медичної допомоги хворим на COVID-19 та медичних виробів для вакцинації від COVID-19, медичного обладнання для закладів охорони здоров’я, що надають допомогу пацієнтам, хворим на COVID-19, систем постачання медичних газів) та послуг, необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), здійснюється в порядку, встановленому цим Законом для спрощених закупівель". Просимо надати роз’яснення чи застосуються до спрощених процедур стосовно закупівлі товарів, відповідно до Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" та Закону 1599, визначені верхні граничні суми у розмірі 200тисяч для товарів та 1,5 мільйона гривень для послуг, передбачені п.1 ст. 3? п.1 п.1 ст3 Закону України "Про публічні закупівлі": 1) до замовників, визначених пунктами 1-3 частини першої статті 2 цього Закону, за умови що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - 1,5 мільйона гривень;
Відповідь
30.07.2021 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
371 / 372
У 2020 році було укладено договір про розроблення «Детального плану території». У зв’язку із несприятливою епідеміологічною обстановкою та встановленням на території України карантину у 2020 році договір було виконано лише частково, оскільки кошти на покриття витрат за договором у нас були відсутні. Внаслідок цього, у кінці 2020 року цей договір було розірвано за згодою сторін. Тим не менше, у 2021 році, з огляду на покращення епідеміологічної обстановки та наявністю коштів постала потреба у завершенні Детального плану території. У відповідності до п. 2 ч. 7 ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі» встановлено, що придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 та 2 частини першої цієї статті, здійснюється без застосування порядку проведення спрощених закупівель, встановленого цим Законом, у разі якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання за наявності існуючої необхідності у захисті прав інтелектуальної власності. Договором 2020 року встановлено, що «Детальний план території» є авторським твором, авторські права на який належить контрагенту за договором Оскільки Заповіднику необхідно завершити такий «Детальний план», а він є об’єктом інтелектуальної власності контрагента., виходячи із змісту п. 2 ч. 7 ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі», закупівлю таких робіт необхідно здійснити без застосування порядку проведення спрощеної закупівлі через закупівлю без використання електронної системи закупівель. Однак, з метою недопущення помилок та уникнення порушень при оформленні закупівлі, у відповідності до чинного законодавства України, просимо надати консультацію-роз’яснення з приводу наведеного.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2