Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
24.04.2020 Запитання      Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа Розширений перегляд
1530 / 1537
Дитячо-юнацька спортивна школа зі своєю бухгалтерією. Штатна одиниці "фахівецьз закупівень" - відсутня. В колекивному договорі не прописані умови оплати уповноваженій особі,та яка буде призначена шляхом покладення на працівника (працівників) із штатної чисельності функцій уповноваженої особи як додаткової роботи із відповідною доплатою згідно з законодавствомці функції як додаткові. Як правильно внести зміни колективному договорі та прописати форми оплати уповноваженій особі?
Відповідь
24.04.2020 Запитання      Тема: Тендерна документація Розширений перегляд
1578 / 1549
ТОВ «Укртехімпекс» планує взяти участь у державних закупівлях (Ідентифікатор плану закупівлі:UA-P-2020-04-06-001863-a),предмет закупівлі "Частини машин для обробки мінералів (Запасні частини до бульдозерів та екскаваторів)", Замовник торгів Публічне акціонерне Товариство "Центренерго" Трипільська ТЕС.ТОВ "Укртехімпекс" на протязі 17 років офіційним дилером заводів ТОВ"ЧТЗ-Уралтрак"м.Челябінськ, Росія та ПАТ "ЧАЗ" м. Чебоксари , Россія, продукцію яких ми поставляємо згідно договорів поставок на велику кількість підприємств України.Запчастини, згідно тендерної документації, даних виробників по якості не мають аналогів в Україні, та повністю відповідаютьусім вимогам тендерної документації Замовника щодо технічних та якісних характеристик. У тенедерній документації Замовника торгів розділ 3 пункт 10 присутня вимога , щодо надання документів, а саме надати: 10) у разі якщо Учасником запропоновано товари, роботи або послуги походженням з Російської Федерації: документ, виданий Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України з підтвердженням, що заміщення запропонованих Учасником товарів, робіт або послуг походженням з Російської Федерації іншими неможливе (надалі Підтвердження). У разі відмови Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України в наданні Підтвердження Учасник у складі тендерної пропозиції повинен надати відповідний лист-відповідь Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України; Тому саме, просимо надати роз'яснення щодо правомірності вимогам Замовника закупівлі, надання відповідного підтвердження. А якщо у разі правомірності дії Замовника, просимо роз'яснити саму процедуру отримання такого підтвердження, та вказати якими постановами або іншими документами буде вірним користуватися при підготовці до участі у Державних закупівлях по відношенню до товарів, що походять з Російської Федерації у подальшому.
Відповідь
24.04.2020 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
1875 / 1933
Надайте, будь ласка, роз’яснення чи можна здійснити закупівлю лікарських засобів за переговорною процедурою, якщо двічі оголошені процедури відкритих торгів (17 березня та 06 квітня 2020 року) не відбулися на підставі ч.1 ст 31 Закону України «Про публічні закупівлі» у зв’язку з поданням для участі в торгах менше двох пропозицій. І якщо «так» - на яку підставу в обґрунтуванні посилатися: п. 4 ч. 2 ст. 35 Закону України «Про публічні закупівлі» чи п. 1 ч. 2 ст. 40 нової редакції Закону України «Про публічні закупівлі».
Відповідь
24.04.2020 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
2158 / 2270
При виборі Замовником проведення закупівлі за переговорною процедурою під час застосування електронного майданчику Zakupki prom ua, Замовнику пропонується обрати підставу для застосування такої процедури із посиланням на ст. 35 Зу "Про публічні закупівлі". Однак, у редакції ЗУ "Про публічні закупівлі" чинної на час вищезазначеної закупівлі (24.04.2020) дана стаття не відноситься до переговрної процедури, а переговорна процедура закупівлі регламентується статтею 40 ЗУ "Про публічні закупівлі". На підставі вищевикладеного, прошу замінити ст. 39 на ст. 40 ЗУ "Про публічні закупівлі" на електронному майданчику Zakupki prom ua під час обгрунтування застосування переговрної процедури закупівлі та надати роз'яснення, що робити Замовнику у зазначений ситуації, щоб провести закупівлю у відповідності до вимог законодавства про публічні закупівлі?
Відповідь
24.04.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1719 / 1686
ЛКП «Залізничнетеплоенерго» здійснює діяльність в окремих сферах господарювання – забезпечення виробництва, транспортування та постачання теплової енергії споживачам. Відповідно до ЗУ «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» обслуговування та заміна вузлів комерційного обліку здійснюється оператором зовнішніх інженерних мереж – тобто «ЛКП «Залізничнетеплоенерго». Відповідно до вказаного закону та Методики визначення розміру внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку…, затвердженої Наказом Мінрегіонбуду 05.06.2018р. №129, підприємству встановлено внески за обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку – регулярні платежі, визначені окремо для кожної будівлі, що враховують витрати на обслуговування вузлів комерційного обліку за кожною комунальною послугою…, зокрема витрати на огляд, періодичну повірку засобів вимірювальної техніки, які є складовою частиною вузла обліку…(абз.І п.2 р.ІІ і абз.5 п.4 р.ІІ Методики). Відтак підприємству необхідно укласти договір із Держстандартом на повірку засобів вимірювальної техніки. Відповідно до ЗУ «Про публічні закупівлі» (в останній редакції) пп.5 п.6 ст.3 цей Закон не застосовується у випадку , якщо замовники здійснюють закупівлю товарів, робіт і послуг, якщо ціни (тарифи) на них затверджуються державними колегіальними органами, іншими органами влади відповідно до їх повноважень або визначаються в порядку, встановленому зазначеними органами… Відповідно до ЗУ «Про ціни і ціноутворення» п.п.3 п.1 ст.5 Кабінет Міністрів України …визначає перелік товарів, державні регульовані ціни на які затверджуються відповідними органами виконавчої влади… Відповідно до ЗУ «Про метрологію та метрологічну діяльність» ст.17 п.4 «Відповідальність за своєчасність проведення періодичної повірки, обслуговування та ремонту (у тому числі демонтажу, транспортування та монтажу) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення комерційних розрахунків за спожиті теплову енергію і воду) покладається на суб’єктів господарювання, що здійснюють обслуговування відповідних засобів вимірювальної техніки. Порядок подання таких засобів на періодичну повірку, обслуговування та ремонт, а також порядок оплати за періодичну повірку, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) встановлюються Кабінетом Міністрів України», а згідно п.6 «Порядок проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, та оформлення її результатів, а також норми часу, необхідного для проведення повірки таких засобів, встановлюються нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері метрології та метрологічної діяльності.» Визначення вартості робіт з періодичної повірки засобів вимірювальної техніки вузлів комерційного обліку здійснюється відповідно до Порядку оплати робіт і послуг з проведення оцінки відповідності законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки вимогам технічних регламентів, повірки зазначених засобів, що перебувають в експлуатації, та визначення вартості таких робіт і послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року № 865 (далі Порядок №865), з урахуванням Норм часу, необхідного для проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, затверджених наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 21 грудня 2015 року № 1719, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14 січня 2016 року за № 51/28181. Порядок №865 установлює механізм оплати… та визначення вартості проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки…, що перебувають в експлуатації. Запитання: чи розповсюджується пп.5 п.6 ст.3 ЗУ «Про публічні закупівлі» (в останній редакції) до закупівель робіт з проведення повірки засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2