Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
03.04.2020 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
1331 / 1310
Просимо надати роз’яснення яким чином застосувати п. 5 ч. 2 ст 4, ч. 2 ст 3 та ч. 6 ст 3, адже п. 5 ч. 2 ст 4 нам говорить про те, що замовники можуть укласти договір про закупівлю, без використання електронної системи закупівель, у разі здійснення закупівлі відповідно до частин другої та шостої статті 3 цього Закону, а частина 2 ст. 3 говорить про те, що Замовники здійснюють спрощені закупівлі шляхом використання електронної системи закупівель. Разом з цим ч. 3 ст. 4 Закону говорить про те, що до річного плану не включаються закупівлі, для здійснення яких цей Закон не застосовується у випадках, визначених у частинах п’ятій і шостій статті 3 цього Закону, але в п. 5 ч. 2 ст. 4 описані види закупівлі (інформація, яка повинна міститися в річному плані) і серед видів є договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, у разі здійснення закупівлі відповідно до частин другої та шостої статті 3 цього Закону. То якщо ми укладаємо договір відповідно до ч 6 ст 3 Закону, чи потрібно публікувати в річному плані інформацію про те, що планується укласти договір без застосування електронної системи закупівель?
Відповідь
03.04.2020 Запитання      Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа Розширений перегляд
1944 / 2014
Здрастуйте, Виникло питання стосовно змін в організації та проведенні публічних закупівель у зв’язку з введенням в дію 19 квітня 2020 року Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» від 19 вересня 2019 року № 114-ІХ (далі – нова редакція Закону). Згідно нової редакції Закону: «Розділ I ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ 28) спрощена закупівля - придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 і 2 частини першої статті 3 цього Закону. ... 35) уповноважена особа (особи) - службова (посадова) чи інша особа, яка є працівником замовника і визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі/спрощених закупівель згідно з цим Законом на підставі власного розпорядчого рішення замовника або трудового договору (контракту);» «Розділ III ЗАГАЛЬНІ УМОВИ ЗДІЙСНЕННЯ ЗАКУПІВЛІ Стаття 13. Процедури закупівлі 1. Закупівлі можуть здійснюватися шляхом застосування однієї з таких конкурентних процедур: відкриті торги; торги з обмеженою участю; конкурентний діалог 2. Як виняток та відповідно до умов, визначених у частині другій статті 40 цього Закону, замовники можуть застосовувати переговорну процедуру закупівлі...» «Розділ X ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ 4. Установити, що до 1 січня 2022 року: 1) замовник може утворювати тендерний комітет (комітети) для організації та проведення процедур закупівель.» Але згідно статті 3 тій самій новій редакції Закону сукупність публічних закупівель включає закупівлі вартість предмету яких не перевищує 50 тис. грн., для здійснення яких замовник може: 1. використовувати електронну систему закупівель, у тому числі електронні каталоги, 2. укласти договір без використання електронної системи закупівель. При цьому замовник обов’язково оприлюднює в електронній системі закупівель відповідно до статті 10 нової редакції Закону звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель. Дайте, будь ласка, відповіді на запитання: 1. Після вступу в дію нової редакції Закону, хто має відповідати за організацію та проведення публічних закупівель, вартість предмету яких не перевищує 50 тис. грн. Наприклад: за їх планування; їх здійснення через електронну систему закупівель, у тому числі електронні каталоги; оприлюднення звітів про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель? 2. Яким документом після вступу в дію нової редакції Закону буде регламентуватися здійснення закупівель, вартість предмету яких не перевищує 50 тис. грн, з використанням електронної систему закупівель, у тому числі електронних каталогів? 3. Якщо на підприємстві до 01.01.2022 уповноважену особу визначено відповідальною за організацію та проведення спрощених закупівель а тендерний комітет – за організації та проведення процедур закупівель, хто повинен формувати та оприлюднювати Річний план закупівель? Заздалегідь вдячні за відповіді.
Відповідь
03.04.2020 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
1468 / 1521
ТОВ "ЧАСТЮЛЯ" визнано переможцем закупівлі Ідентифікатор закупівлі: UA-2020-02-13-002614-b, 26.03.2020 р. ТОВ "ЧАСТЮЛЯ" укладено з Замовником договори про закупівлі. Відповідно до тендерної документації ТОВ "ЧАСТЮЛЯ" надано забезпечення тендерної пропозиції. Відповідно частини 4 статті 24 Закону України "Про публічні закупівлі" - "забезпечення тендерної пропозиції повертається учаснику протягом п’яти банківських днів з дня настання підстави для повернення забезпечення тендерної пропозиції в разі: укладення договору про закупівлю з учасником, що став переможцем тендеру". Враховуючи факт укладення договору Замовником з ТОВ "ЧАСТЮЛЯ" забезпечення тендерної пропозиції має бути повернуто. Відповідно статті 1 Закону України "Про публічні закупівлі" забезпечення тендерної пропозиції - надання забезпечення виконання зобов’язань учасника перед замовником, що виникли у зв’язку з поданням тендерної пропозиції, у вигляді такого забезпечення, як гарантія. ТОВ «ЧАСТЮЛЯ» виконано всі зобов’язань учасника перед замовником, що виникли у зв’язку з поданням тендерної пропозиції, а саме надано підтверджуючі документи передбачені статтею 17 Закону України "Про публічні закупівлі" та укладено відповідні договори за результатами закупівлі. Проте незважаючи на вище зазначене Замовник відмовляється повертати тендерне забезпечення зазначаючи наступне – «тендерне забезпечення повертається після укладення договору іншим учасникам, а переможцю після закінчення строку дії тендерного забезпечення, а саме після сплину 90 календарних днів. Прошу надати роз’яснення, чи повинен Замовник повернути забезпечення тендерної пропозиції ТОВ «ЧАСТЮЛЯ».
Відповідь
03.04.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1181 / 1154
Звертаємось до Вас з проханням, роз’яснити поширення Закону України "Про публічні закупівлі", зокрема, на випадки закупівель та відносини, які виникають у зв'язку з виконанням договорів, укладених в рамках державно-приватного партнерства. В тому числі, чи поширюються дії Закону України "Про публічні закупівлі" на приватного партнера під час закупівлі товарів, робіт і послуг, що закуповуються на виконання договору, укладеного в рамках державно-приватного партнерства. Договір укладений за результатами проведення відкритого і публічного конкурсу, з метою реалізації певного інвестиційного проекту. Чи поширюється сфери дії Закону України "Про публічні закупівлі" на закупівлі державним партнером в рамках надання державної підтримки та/або органів місцевого самоврядування під час здійснення ДПП певного обсягу товарів, робіт і послуг. Окрім того, деякі проекти ДПП, особливо проекти, пов'язаних з розвитком соціальної інфраструктури, потребує бюджетної підтримки у формі забезпечення викупу державним партнером певного обсягу робіт/послуг, що надаватимуться приватним партнером в рамках реалізації проекту. Така підтримка, є умовою конкурсу з відбору приватного партнера і фактично закуповується державним партнером в рамках проведення конкурсу з відбору приватного партнера, у зв'язку з чим також виникає питання чи потрібно проводити додаткові тендери щодо закупки відповідних товарів, робіт, послуг.
Відповідь
03.04.2020 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
1190 / 1126
Добрий день. Виникло питання стосовно укладення договору про закупівлю (ціна договору допорогова, але більше 50тис грн)пізніше строку, ніж передбачено в додатку до річного плану закупівель. Так, в додатку до річного плану закупівель визначено орієнтовний строк укладення договору - січень, але сам договір укладено в квітні. Чи не вважається це помилкою?Дякую за відповідь.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2