Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
28.07.2021 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
342 / 351
Відділом та ВАТ "КіровоградГАЗ", підписано договір на виконання робіт по обслуговуванню та технічному нагляду газового обладнання на об'єкті (школі). Використовувалась "Закупівля без використання електронної системи", сума договору 33000 грн. Роботи виконувались згідно замовлення. З'явилась потреба у додаткових постугах по даному Договору, які не включено до Договору, Чи можна додатковою угодою додати до договору замовлення та його вартість? Договір додається
Відповідь
28.07.2021 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
319 / 304
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України у документі №3304-04/20327-06 від 02.04.2021 надало чітке роз’яснення, що перелік нецінових критеріїв оцінки який наведений в пункті 3 частини3 статті 29 Закону України «Про публічні закупівлі» (Закон) не є вичерпним, що дає право Замовникам застосовувати критерії оцінки, визначені Замовником самостійно на підставі особистих потреб, а не тільки перелічені частиною третьою статті 29 Закону. Управління освіти має закупити на наступний 2022 рік продукти харчування виключно натуральні, згідно постанови Кабінету Міністрів України № 305 від 24 березня 2021 року «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» ( частина 47 Порядку), а також спільних наказів МОН України та МОЗ України від 17.04.2006 р. № 298/227 «Про затвердження Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних закладах» ( пункт 4.7.Інструкції). Натуральні продукти по визначенню мають короткий строк зберігання. Тому Управління вимушене вимагати від Постачальників поставку продуктів до комори кожного окремого закладу освіти з терміном придатності не менше ніж 90% від загального терміну зберігання. Поставити до всіх закладів освіти Управління продукти одночасно Постачальник не зможе. На це потрібен час, іноді досить тривалий, в зв’язку із значною відстанню від Виробника до Замовника. При цьому деякі продукти ( наприклад, молочні) мають загальний термін зберігання, який вимірюється в годинах ( натуральне молоко – 72 години). Таким чином, щоб дотриматись вимоги доставки продукту з терміном придатності не менше ніж 90% від загального терміну зберігання, з моменту виготовлення такого молока на заводі ( сходу з конвеєра) до моменту вивантаження його в коморі закладу освіти має пройти не більше 7 годин. Тому Управління освіти зацікавлено, щоб потужність з виробництва молочних продуктів була якомога ближче до Управління, щоб отримати свіжий продукт з терміном придатності не менше ніж 90% від загального терміну зберігання. Виходячи з наведеної потреби, Управління має намір використати неціновий критерій, який дасть впевненість в тому , що всі вказані вимоги будуть виконані. Таким критерієм може бути відстань від потужностей з виробництва продукту до Замовника, а саме: 1. Ціна-70%; 2. Відстань від потужності з виробництва продукту до Замовника -30%; • Відстань від потужності з виробництва продукту до Замовника менше 20 км - 30%; • Відстань від потужності з виробництва продукту до Замовника від 20 км до 40 км - 20%; • Відстань від потужності з виробництва продукту до Замовника від 40 км до 60 км - 10%; • Відстань від потужності з виробництва продукту до Замовника більше 60 км - 0%; Такі нецінові критерії складено Управлінням на основі прикладу № 1, наведеному у документі №3304-04/20327-06 від 02.04.2021 Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України «1. Послуги їдалень (послуги з забезпечення донорів харчуванням (обідом) ДК 021:2015: 55510000-8». Просимо надати роз’яснення: 1. Чи правомірно використовувати в якості нецінового критерію критерій «Відстань від потужності з виробництва продукту до Замовника» при закупівлі молочних продуктів для харчуваня дітей у закладах освіти? 2. Чи не суперечить такий критерій вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» ?
Відповідь
28.07.2021 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
210 / 230
Законом України “Про внесення зміни до розділу X "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про публічні закупівлі" щодо виключення можливості здійснення закупівель без використання електронної системи закупівель” від 01.07.2021 №1599-IX пункт 3-1 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» викладено у новій редакції, згідно з яким передбачено поділ на дві групи товарів, що необхідні для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19). Перша група — це лікарські засоби, вакцини або інші медичні імунобіологічні препарати, розхідні матеріали для надання медичної допомоги хворим на COVID-19 та медичні вироби для вакцинації від COVID-19, медичне обладнання для закладів охорони здоров’я, що надають допомогу пацієнтам, хворим на COVID-19, системи постачання медичних газів; Друга група — це усі інші товари (крім товарів першої групи). Для першої групи передбачено, що перелік товарів та порядок їх закупівлі затверджуються Кабінетом Міністрів України. Для другої групи передбачено застосування спрощених закупівель. Питання: 1. Чи можна для товарів першої групи керуватися постановою КМУ від 20.03.2020 №225 “Деякі питання закупівлі товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території України”? 2. Яким чином визначати належність товарів до другої групи та якими документами при цьому необхідно керуватися? 3. Чи відносяться до товарів другої групи дезінфекційні засоби? 4. Чи розповсюджуються на спрощені закупівлі товарів другої групи вартісні обмеження (від 50 тис. грн. до 200 тис. грн.), встановлені п.28 ч.1 ст.1 Закону України “Про публічні закупівлі”?
Відповідь
27.07.2021 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
626 / 671
Відповідно до Пункту 8 Статті 11 Закону України "Про публічні закупівлі" (далі - Закон) Уповноважена особа для здійснення своїх функцій, визначених Законом, підтверджує свій рівень володіння необхідними (базовими) знаннями у сфері публічних закупівель на веб-порталі Уповноваженого органу шляхом проходження безкоштовного тестування. Порядок організації тестування уповноважених осіб визначається Уповноваженим органом. Станом на сьогоднішній день, такий порядок затверджений? Як пройти тестування уповноваженим представникам, що визначені організацією та яке підтвердження проходження такого тестування вони отримують?
Відповідь
27.07.2021 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
574 / 611
На виконання вимог ч. 3 ст. 12, ч. 5 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі», п. 3 Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі, затвердженого Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 11 червня 2020 року № 1082 в п. 1 розділу ІІІ тендерної документації (далі – ТД) УДЦР міститься наступна інформація: «Вимога щодо засвідчення того чи іншого документу тендерної пропозиції власноручним підписом учасника/уповноваженої особи учасника не застосовується до документів (матеріалів та інформації), що подаються у складі тендерної пропозиції, якщо такі документи (матеріали та інформація) надані учасником у формі електронного документа через електронну систему закупівель із накладанням кваліфікованого електронного підпису на кожен з таких документів (матеріал чи інформацію). Під час використання електронної системи закупівель з метою подання тендерних пропозицій та їх оцінки документи та дані створюються та подаються з урахуванням вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги", тобто тендерна пропозиція у будь-якому випадку повинна містити накладений кваліфікований електронний підпис учасника/уповноваженої особи учасника процедури закупівлі, повноваження якої щодо підпису документів тендерної пропозиції підтверджуються відповідно до поданих документів, що вимагаються згідно підпункту 1 цього пункту.». Проте, 26.06.2021 року набрали чинності зміни до Закону, зокрема, нова редакція ч. 5 ст. 22 Закону, яка передбачає, що замовникам забороняється вимагати від учасників засвідчувати документи (матеріали та інформацію), що подаються у складі тендерної пропозиції, печаткою та підписом уповноваженої особи, якщо такі документи (матеріали та інформація) надані у формі електронного документа через електронну систему закупівель із накладанням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, відповідно до вимог Закону України "Про електронні довірчі послуги". Враховуючи викладене, просимо надати роз’яснення чи повинно УДЦР в ТД вимагати від учасників засвідчення електронним підписом, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису лише електронних документів, чи також тендерної пропозиції в цілому?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2