Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
24.01.2017 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
9021 / 8854
На початку 2016 року за результатами переговорної процедури закупівлі був укладений договір на постачання теплової енергії для опалення. Зараз, згідно частини 5 статті 36 Закону Про публічні закупівлі, укладена додаткова угода на продовження дії договору про закупівлю в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в договорі, укладеному в попередньому році. Яким чином це відобразити в прозоро?Бо на сайті можливо відобразити тількі інформацію за новими закупівлями.
Відповідь
23.01.2017 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
7900 / 7853
Міністерством оборони України (далі – Замовник) проводяться закупівлі для потреб Збройних Сил України відповідно до вимог Закону України “Про публічні закупівлі” (надалі – Закон). Відповідно до пункту третього частини другої статті 22 Закону тендерна документація повинна містити технічну специфікацію, яка не повинна посилатися на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника. У разі якщо таке посилання є необхідним, воно повинно бути обґрунтованим, а специфікація повинна містити вираз “або еквівалент”. Крім того, відповідно до частини четвертої статті 36 Закону умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури. Просимо роз’яснити, яким чином Замовник повинен зазначати в договорі про закупівлю предмет договору та найменування продукції, якщо запропонований учасником товар визначено як еквівалент за процедурою закупівлі. Як приклад процедура закупівлі: UA-2016-11-25-001765-a “Паливо рідинне та газ; оливи мастильні (нафта, вугілля і нафтопродукти) Лот 3. Олива марки “Р” або еквівалент”. Учасник надав цінову пропозицію з найменуванням товару “Олива для гідромеханічних та гідро об’ємних передач Агрінол Р”, що визначено Замовником як еквівалент товару, запропонованого до закупівлі. Просимо надати відповідь консультаційного характеру щодо зазначеного питання. Додаток: 1. Договір з ТОВ “ТД “Агрінол” від 19.12.2316 № 286/1/16/38 на 10 арк. 2. Цінова пропозиція ТОВ “ТД “Агрінол” за лотом № 3
Відповідь
23.01.2017 Запитання      Тема: Тендерна документація Розширений перегляд
5434 / 5378
Чи законно вимагати в тендерній документації надання переможцем цінової пропозиції приведеної у відповідності до останньої запропонованої ціни на аукціоні, або вимагати від учасника, пропозиція якого визначена електронною системою закупівель як найбільш економічно вигідна, завантаження "приведеної" цінової пропозиції у систему? Адже у пункті 5 статті 25 Закону зазначено, що учасник має право внести зміни або відкликати свою тендерну пропозицію до закінчення строку її подання...Такі зміни або заява про відкликання тендерної пропозиції враховуються в разі, якщо вони отримані електронною системою закупівель до закінчення строку подання тендерних пропозицій. У абзаці 3 пункту 1 статті 35 зазначено, що учасник має право подати тільки одну тендерну пропозицію. Отримана тендерна пропозиція вноситься автоматично до реєстру, форма якого встановлюється Уповноваженим органом. Частиною 4 статті 36 Закону вже передбачено необхідність відповідності пропозиції за результатом аукціону умовам договору про закупівлю. Для чого вимагати "приведену" цінову пропозицію, якщо в договорі про закупівлю (який також буде розміщено в системі) та специфікації до договору (у разі її наявності) ми будемо бачити (принаймні повинні) останню пропозицію за результатами аукціону? Наприклад як під час цього тендеру UA-2016-11-15-000419-c найбільш економічно вигідну пропозицію було відхилено відповідно до частини 4 пункту 1 статті 30 Закону у зв'язку з невідповідністю тендерної пропозиції умовам тендерної документації (учасник не завантажив у електронну систему закупівель протягом двох робочих днів після аукціону "приведену" цінову пропозицію, як вимагалось у тендерній документації). Водночас, під час розгляду пропозицій учасників до проведення аукціону (закупівля більше 133 тис. євро), тендерні пропозиції такого учасника не були відхилені відповідно до Закону та допущені до аукціону. Виходить до аукціону тендерна пропозиція відповідала Закону та тендерній документації, а після аукціону вже ні, однак внести зміни до пропозиції відповідно до пункту 5 статті 25 Закону після закінчення строку її подання учасник не має права. Крім цього, у коментарях до статті 25 Закону України "Про публічні закупівлі" зазначено, що система має технічну можливість для завантаження документів після аукціону, які відповідно до пункту 3 статті 17 підтверджують заявлену учасником відсутність умов його дискваліфікації...Як бути у випадку з дозавантаженням "приведених" пропозицій...? На мою думку під час тендеру UA-2016-11-15-000419-c підстави для відхилення учасника після аукціону відповідно до частини 4 пункту 1 статті 30 Закону були відсутні. Заздалегідь вдячний за відповідь.
Відповідь
23.01.2017 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
5938 / 5897
Доброго дня! У 2016 році відповідно до договору про науково-технічне співробітництво між науково-дослідним інститутом та приватним підприємством в рамках виконання науково-дослідної роботи, на безоплатній основі, було створено дослідний зразок спеціальної техніки. Майнові права інтелектуальної власності на зазначений виріб належать Інституту та приватному підприємству спільно. Також оформлено патент на корисну модель. Чи маємо ми право у 2017 році здійснити закупівлю зазначеної спеціальної техніки за переговорною процедурою (cт. 35, п 1. закупівля, пов’язана із захистом прав інтелектуальної власності) та які документи для цього потрібно?
Відповідь
23.01.2017 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
6088 / 5762
Чи потрібно проводити переговорну процедуру (є тільки один учасник на ринку постачання електричної енергії - Київенерго) на суму 195,0 тис.грн. тільки на перший квартал поточного року тому що саме ця сума доведена тимчасовим кошторисом головним розпорядником бюджетних коштів (Державною фіскальною службою України,оскільки в подальшому (лютий 2017 р.) очікується сума в розмірі 700,0 тис.грн. і тільки тоді буде проведено переговорну процедуру? Або чи можливо заключити договір без застосування переговорної процедури на 195,0 тис.грн. з подальшим укладання договору із застосуванням переговорної процедури на суму приблизно 700 тис.грн. (коли буде остаточно доведена сума).Чи не буде це порушенням Закону України? Суть питання: укладати два договори із застосуванням переговорної процедури чи тільки один договір із застосуванням переговорної процедури і один договір без застосування переговорної процедури?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2