Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
13.12.2016 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
7070 / 6931
Чи потрібно включати до РПЗ на 2017 рік закупівлі, за якими були укладені договори у попередні періоди і вони пролонгуються на 2017 рік, а також закупівлі, за якими будуть укладені додаткові угоди до вже діючих договорів, укладених у попередні періоди.
Відповідь
07.12.2016 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
6423 / 6113
Ціна за одиницю товару (природний газ)з кінця жовтня зросла більше ніж на 20% у порівнянні із ціною узгодженої на момент укладання договору. Виконавець надав один висновок торгово-промислової палати, що підтверджує зростання ціни більше ніж на 20% від 01.11.2016 та другий висновок з торгово промислової палати від 22.11.2016 в якому засвідчується аналогічний діапазон цін. Також надано пропозицію внесення змін до договору шляхом укладання 2х додаткових угод. Тобто, в порівнянні із ціною договору ціна дійсно зросла більше ніж на 20%, але два висновки торгово-промислової палати засвідчують одномоментне зростання ціни. Виникає запитання: чи має право замовник вносити зміни до договору шляхом укладання 2х додаткових угод, почергово збільшуючи ціну за одиницю товару в сумі не більше ніж на 20%? Якою має бути ціна за одиницю товару в акті приймання-передачі, якщо протягом місяця буде узгоджено дві ціни, при тому, що в межах листопада коливання ціни не було?
Відповідь
07.12.2016 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
5652 / 5388
Прошу Вас дати роз’яснення як у грудні 2016р подовжити договірні відносини(додаткова угода), на постачання електричної енергії з ДТЕК «Донецькобленерго» (монополіст) без зміни істотних умов договору? В зв'язку з тим що НКРЕКП в своїх постановах неодноразова піднімав ціни в поточному році, що привело к достроковим витратам кошторису і фактично грудень місяць не можливо сплатити без зміни суми договору. Враховуючи вище викладене я як голова тендерного комітету запропонував керуючись розділом VII ст. 36 ч.4 п.7 ЗУ «Про публічні закупівлі» укласти додатковий договір з зміною суми договору в бік збільшення так як ціна (тариф) є регульованим і п.7) не заперечує збільшенню суми так як п.2) п.4 Закону. Підкажіть я правильно зрозумів норму Закону? Крім цього неодноразово виникають питання що робити з договірними відносинами, якщо були підвищені ціни в зв’язку з постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2016р. № 656 «Про реалізацію пілотного проекту щодо тимчасового обмеження застосування постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.1996р. №1548 та постанови Кабінету Міністрів України від 17.10.2007р. №1222» на кінець поточного року якщо ціни не регульовані, потреби існують, а зміни приведуть до збільшення суми, визначеної в договорі?
Відповідь
06.12.2016 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
4791 / 4356
Доброго дня. У складі тендерної документації є проект договору, змісту якого містить положення п. 7 ч. 4 ст. 36 Закону № 922. Виникає питання щодо можливості доповнення відповідного пункту Договору, під час його укладання, шляхом визначення порядку зміни ціни за умови зміни курсу іноземної валюти, наступного змісту: "У разі зміни міжбанківський курс продажу долара США (виходячи з ASK котирувань USD/UAH, що публікуються на сайті Укрділинг http://www.udinform.com/) по відношенню до Гривні більш ніж на 3 (три)% від курсу продажу чинного на момент підписання цього договору, Сторони в праві переглянути ціну цього Договору шляхом її коригування пропорційної такій зміні, але у частині зміни ціни ресурсів (матеріалів, обладнання). Зміна ціни ресурсів (матеріалів, обладнання), у випадку визначеному цим пунктом договору, можлива лише стосовно ціни ресурсів (матеріалів, обладнання), які заплановані до використання Учасником протягом дії Договору на майбутньому етапі і відповідно до календарного графіку виконання робіт. Положення цього пункту договору не стосується зміни ціни ресурсів, які вже використано на попередніх етапах робіт та тих, які використовуються протягом поточного етапу робіт. У цьому випадку, зміна ціни Договору оформлюється додатковою угодою, що є невід'ємною частиною цього Договору.". Вимушені до Вас звернутись із таким питанням, оскільки працівники казначейства стверджують про можливість такої зміни ціни договору лише у договорах поставки укладених з нерезидентом. Зазначене питання стосується конкретної закупівлі: UA-2016-11-07-001397-b Дякую.
Відповідь
02.12.2016 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
5395 / 5302
Відповідно до частини 7 Прикінцевих положень Закону України від 25.12.2015 № 922 «Про публічні закупівлі» - «Процедури закупівель товарів, робіт та послуг, розпочаті до введення в дію цього Закону, завершуються відповідно до порядку, що діяв до введення в дію цього Закону». Тобто, замовник має право дію договору про закупівлю, укладеного на початку 2016 року згідно з Законом України «Про здійснення державних закупівель», продовжити на строк, достатній для проведення процедури закупівлі на початку 2017 року, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в вищезазначеному договорі, якщо видатки на цю мету затверджено в установленому порядку. Тоді ми повинні вже після 01.01.2017 оприлюднити Повідомлення про внесення змін до договору та Звіт про виконання договору на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель tender.me.gov.ua, який з 01.01.2017 не буде приймати ніяких повідомлень. До того ж, з 01.01.2017 втрачає чинність і наказ Мінекономрозвитку від 15.09.2014 № 1106 «Про затвердження форм документів у сфері державних закупівель». У своїх відповідях на численні запитання замовників з цього питання Ви відповідаєте узагальнено та направляєте до листа від 27.10.2016 № 3302-06/34307-06 «Щодо зміни істотних умов договору про закупівлю», розміщеному на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?lang=uk-UA&id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&pageNumber=2&fCtx=inName&fSort=date&fSdir=desc Чи правильно я зрозуміла, узагальнюючи інформацію з листів Мінекономрозвитку від 27.10.2016 № 3302-06/34307-06 «Щодо зміни істотних умов договору про закупівлю» та від 25.11.2016 № 3302-06/38247-06 «Щодо застосування законодавства у сфері закупівель»: - замовники мають право продовжити дію договору про закупівлю, укладеного на початку 2016 року згідно з Законом України «Про здійснення державних закупівель», на строк, достатній для проведення процедури закупівлі на початку 2017 року, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в вищезазначеному договорі, якщо видатки на цю мету затверджено в установленому порядку; - повідомлення про внесення змін до зазначеного договору та звіт про його виконання не потрібно ніде оприлюднювати?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2