Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
12.05.2020 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
924 / 870
Частина 5 ст. 17 Закону не вимагає документального підтвердження відомостей які містять у відкритих державних реєстрах. Проте, ч. 6 ст. 17 вимагає від переможця процедури закупівлі надати підтвердження відсутності підстав визначених п. 2, 3, 5, 8, 12 і 13 ч. 1 та ч. 2 ст. 17 Закону. При цьому відомості визначені в п. 2, 3, 8, 13 ч. 1 ст. 17 Закону міститься у відкритих реєстрах. Чи є в такому випадку потреба їх вимагати. Крім цього, сервіс МВС не проводить деталізацію інформації (зокрема стосовно хабарництва і відмивання коштів). Вважаю що це може бути підставою для оскарження дій замовника в разі визнання таких довідок. Окремо в цьому переліку стоїть п. 13 ч. 1 ст. 17 Закону. За змістом цього пункту йдеться не про злочини, а про правопорушення пов'язані з торгівлею людьми та використання дитячої праці. Незрозумілим для замовника залишається яким чином він зможе перевірити згадану інформацію? З повагою, Явтушенко В.П.
Відповідь
08.05.2020 Запитання      Тема: Тендерна документація Розширений перегляд
1005 / 1012
Просимо надати роз'яснення стосовно переліку документів, що повинен надати Замовнику Переможець закупівлі в електронній системі, які підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 2, 3, 5, 6, 8, 12 і 13 частини першої та частиною другою статті 17 Закону. Відповідно до частини 6 статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» Переможець процедури закупівлі у строк, що не перевищує десяти днів з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, повинен надати замовнику документи шляхом оприлюднення їх в електронній системі закупівель, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 2, 3, 5, 6, 8, 12 і 13 частини першої та частиною другою статті 17 Закону. Згідно частини 3 статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» Учасник процедури закупівлі в електронній системі закупівель під час подання тендерної пропозиції підтверджує відсутність підстав, передбачених пунктами 5, 6, 12 і 13 частини першої та частиною другою цієї статті. Спосіб документального підтвердження згідно із законодавством щодо відсутності підстав, передбачених пунктами 5, 6, 12 і 13 частини першої та частиною другою статті 17 Закону, визначається замовником для надання таких документів лише переможцем процедури закупівлі через електронну систему закупівель. Окрім того, згідно частини 5 статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» Замовник не вимагає документального підтвердження публічної інформації, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України "Про доступ до публічної інформації" та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним, або публічної інформації, що є доступною в електронній системі закупівель. На нашу думку, в статті 17 Закону наявна юридична колізія, адже згідно частини 5 статті Замовник не вимагає документального підтвердження публічної інформації, що міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним. Разом з тим частина 7 статті 17 Закону вимагає завантаження (надання) Переможцем процедури у строк, що не перевищує десяти днів з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, документів шляхом оприлюднення їх в електронній системі закупівель, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 2, 3, 8, частини першої статті 17. Вказана інформація знаходиться у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним за посиланням https://kap.minjust.gov.ua/login/index/, https://corruptinfo.nazk.gov.ua/main/reference/list Враховуючи вищевикладене виникає наступне питання: - чи повинен Замовник передбачати умовами тендерної документації, надання Переможцем процедури закупівлі у строк, що не перевищує десяти днів з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, документів шляхом оприлюднення їх в електронній системі закупівель, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 2, 3, 8, частини першої статті 17, враховуючи, що вказана інформація перебуває у відкритому доступі. - чи повинен надавати Переможець процедури закупівлі у строк, що не перевищує десяти днів з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, Замовнику документи шляхом оприлюднення їх в електронній системі закупівель, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 2, 3, 8, частини першої статті 17 Закону, враховуючи, що вказана інформація перебуває у відкритому доступі.
Відповідь
07.05.2020 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
1058 / 1104
Статтею 16 Закону визначено, що Замовник вимагає від учасників процедури закупівлі подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям процедури закупівлі. До процедур закупівель, як виняток та відповідно до умов, визначених у частині другій статті 40 Закону, відноситься і переговорна процедура закупівлі (пункт 2 ст.13 Закону). Проте, ст. 40 Закону, яка регламентує умови застосування переговорної процедури не передбачено надання учасниками процедури закупівлі підтвердження їх відповідності кваліфікаційним критеріям під час проведення переговорів, а містить лише вимоги щодо частини першої статті 17 Закону. Враховуючи вищевикладене, просимо надати роз’яснення щодо наявності/відсутності у замовника законного права вимагати від учасників процедури закупівлі подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям та про відсутність підстав для відмови йому (їм) в участі у процедурі закупівлі відповідно до статті 16 Закону, особливо під час застосування переговорної процедури як виняток у випадках, передбачених пунктів 2-7 статті 40 Закону.
Відповідь
07.05.2020 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
820 / 799
Замовником висунута вимога до переможця відкритих торгів: надати "Документ на підтвердження, що службова (посадова) особа Переможця, яку уповноважено переможцем представляти його інтереси під час проведення процедури закупівлі, фізичну особу, яка є Переможцем, не було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з використанням дитячої праці чи будь-якими формами торгівлі людьми." Підскажіть, де можна отримати цей документ (у якому реєстрі)/або яким Уповноваженим органом він видається? На сайті МВС не має жодної інформації щодо отримання цього Документу (Постановою Кабінету Міністрів України від 18.04.2012 № 303 затверджено Положення про створення та функціонування Єдиного державного реєстру злочинів торгівлі людьми (далі - Реєстр). Відповідно до пункту 5 Положення Держателем (володільцем) Реєстру є МВС). Чи можна нам (переможцю торгів) надати цю інформацію в довільній формі аби не допустити відхиленя нашої тендерної пропозиції?
Відповідь
07.05.2020 Запитання      Тема: Тендерна документація Розширений перегляд
717 / 721
Згідно з ч. 3 ст. 17 Закону учасник процедури закупівлі в електронній системі закупівель під час подання тендерної пропозиції підтверджує відсутність підстав, передбачених пунктами 5,6,12,13 частини 1 та ч. 2 ст. 17 Закону. Яким чином учасник підтверджує відсутність зазначених підстав. Проставляє в електронній системі тільки позначку про відсутність підстав чи повинен завантажити довідку в довільній формі. Як правильно прописати в тендерній документації Дякую.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2