Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
21.03.2023 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
1143 / 1136
У січні 2023 року укладено прямий договір на підставі підпункту 6 пункту 13 Особливостей (відміна відкритих торгів через неподання жодної тендерної пропозиції). 25 лютого 2023 року Постановою КМУ від 17.02.2023 № 157 введено в дію зміни до пункту 19 Особливостей. Тепер у разі внесення змін до істотних умов договору, укладеного відповідно до пункту 13 Особливостей, замовник обов’язково оприлюднює повідомлення про внесення змін до договору відповідно до вимог Закону з урахуванням Особливостей. Суть питання: Ця вимога стосується тільки тих договорів, які укладені на підставі пункту 13 Особливостей починаючи з 25 лютого 2023 року чи також тих, що були укладені до введення в дію Постанови КМУ від 17 лютого 2023 року, наприклад, у січні 2023 року?
Відповідь
13.03.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
2453 / 2475
Відповідно до пункту 64 Особливостей замовнику забороняється вчиняти будь-які дії та приймати будь-які рішення щодо процедури закупівлі, у тому числі приймати рішення про відміну відкритих торгів, укладення договору про закупівлю, крім дій, спрямованих на усунення порушень, зазначених у скарзі. Згідно з підпунктом 3 пункту 21 Особливостей договір про закупівлю є нікчемним у разі укладення договору про закупівлю в період оскарження відкритих торгів відповідно до статті 18 Закону та цих особливостей. Згідно з пунктом 6 Особливостей замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури закупівлі відкриті торги/використання електронного каталогу (у разі закупівлі товару), визначеної Особливостями. 1.Чи має право замовник проводити нову закупівлю (з новим ідентифікатором на сайті прозоро) з ідентичним ДК, якщо відміна закупівлі Замовником, яка оголошувалася раніше була оскаржена Учасником та орган оскарження (АМК) прийняв рішення скасувати відміну закупівлі? 2.Чи підпадають дії замовника під дію п.6 особливостей, тобто чи є дії замовника правомірними щодо проведення аналогічної закупівлі з однаковим ДК при наявності рішення АМК щодо зобов'язання скасувати відміну торгів, які були оголошені раніше з аналогічним ДК? Зокрема: - перша закупівля оголошена 06 лютого 2023 - відмінена перша закупівля Замовником 16 лютого 2023 - друга закупівля з ідентичним ДК оголошена 17 лютого 2023 - рішення АМК щодо зобов'язання скасувати рішення Замовника про відміну першої закупівлі - 02.03.2023 - після 02.03.2023 року Замовник й далі проводить другу закупівлю з ідентичним ДК.
Відповідь
07.03.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1662 / 1719
Доброго дня! Прошу Вас надати роз’яснення як завершити закупівлю (відкриті торги з особливостями), яка розпочата до набрання чинності постанови КМУ №157 від 17.02.2023р. Відміняти закупівлю у зв’язку з неможливістю внесення змін до тендерної документації чи завершувати закупівлю відповідно до редакції постанови №1178 чинної на момент оголошення закупівлі (згідно ст.58 Конституції України)? Дякую!
Відповідь
07.03.2023 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
2036 / 2053
У підпункті 1 п.48 ПКМУ №1178 від 12.10.2022 зазначено, що відкриті торги автоматично відміняються у разі коли Замовником відхилені всі тендерні пропозиції (у тому числі, якщо була подана одна тендерна пропозиція, яка відхилена замовником). У свою чергу ст.20 ЗУ "Про публічні закупівлі" від 25.12.2015 №922 передбачено, що для проведення відкритих торгів має бути подано не менше двох тендерних пропозицій. Крім того, відкриті торги передбачають здійснення конкурентного відбору учасників. Чи зобов'язаний замовник розглядати тендерну пропозицію одного учасника, за відсутністю конкуренції у процедурі закупівлі, чи замовник зобовязаний відхилити таку пропозицію без розгляду? Чи може замовник визначити цього учасника переможцем процедури закупівлі у разі якщо його пропозиція відповідає вимогам тендерної документації? Хотілось би зазначити, що відповідно до п.12 ПКМУ №1178 у разі застосування процедури закупівлі із застосуванням електронного каталогу процедура є такою, що не відбулась у разі якщо в профілі товару міститься тільки одна пропозиція. Чи є в такому разі ситуації проведення торгів аналогічними? Тобто у обох випадках, у разі наявності однієї пропозиції поданої для розгляду процедура є такою, що не відбулася?
Відповідь
05.03.2023 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
2176 / 2161
Доброго дня. Чи можна відмінити відкриті торги, після продовження терміну розггляду тендерних пропозицій через відсутність подальшої потреби в закупівлі товарів
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2